Brněnští basketbalisté vyhráli v Praze nad USK a rozhodne až pátý zápas

Basketbalisté Brna zvítězili na palubovce USK Praha 81:75 a vyrovnali stav čtvrtfinálové série v play off NBL na 2:2. O posledním semifinalistovi po Nymburku, Opavě a Kolíně rozhodne až pátý zápas, který je v Brně na programu ve středu.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed). Ilustrační foto.

Pražané nevyužili postupový mečbol, přestože už v prvním poločase si vypracovali dvouciferný náskok. Na začátku druhé čtvrtiny to bylo o 13 bodů (26:13) a vedení svěřenci Dina Repeši drželi až do 33. minuty. Poslední hrací období ale domácím vůbec nevyšlo a prohráli ji 10:24.

Obrat řídil Javion Blake, který dal v poslední části devět ze svých 13 bodů, shodně dvaceti body přispěli k výhře Brňanů Viktor Půlpán a Aleksandar Georgiev. V domácím týmu Ondřej Sehnal nastřílel 17 bodů, Jan Štěrba zaznamenal 16 bodů a 11 doskoků.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápas:
USK Praha - Brno 75:81 (23:11, 42:39, 65:57)
Nejvíce bodů: Sehnal 17, Štěrba 16, Vyroubal 13 - Půlpán a Georgiev po 20, Blake 13. Stav série: 2:2.