McMillan bude stálým koučem basketbalistů Atlanty

5. července 2021 21:25 - Atlanta

Basketbalisty Atlanty povede Nate McMillan, který byl od března prozatímním koučem týmu. Vedení Hawks se rozhodlo jmenovat ho stálým trenérem a podle ESPN s ním uzavřelo smlouvu na čtyři roky.

 

Morry Gash, ČTK/AP

McMillan vystřídal na jaře odvolaného Lloyda Pierce, pod jehož vedením Atlanta v této sezoně NBA vyhrála 14 z 34 zápasů. McMillan ve zbytku základní části zvítězil s týmem v 27 z 38 duelů a Hawks po čtyřech letech postoupili do play off. V něm Trae Young a spol. došli až do semifinále, ve kterém vypadli v šesti zápasech s favorizovaným Milwaukee.

Šestapadesátiletý McMillan v minulosti koučoval Seattle, Portland a Indianu. Do Atlanty přišel jako asistent loni v listopadu. V roli asistenta výběru USA se podílel na olympijských triumfech v Pekingu a Londýně.

Phoenix je poprvé od roku 1993 ve finále NBA, Paul nastřílel 41 bodů

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.