Česko - Maďarsko 71:78 Basketbalové juniorky na MS prohrály ve čtvrtfinále s Maďarskem

13. srpna 2021 20:04 - Debrecín

České juniorské basketbalistky ve čtvrtfinále mistrovství světa prohrály 71:78 s domácím Maďarskem. Výběr trenérky Romany Ptáčkové nyní bude hrát o 5. až 8. místo a stále může zabojovat o nejlepší výsledek od titulu z roku 2001.

Češky v utkání ani jednou nevedly. Jejich nejlepší střelkyní byla Dominika Paurová s 22 body, Valentýna Kadlecová přidala 14 bodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Julia Borosová s 23 body, double double za 17 bodů a 11 doskoků přidala Eszter Madárová.

Český tým je i přes vyřazení stále ve hře o nejlepší umístění od roku 2001, kdy v Brně tým kolem tehdejších vycházejících hvězd Evy Vítečkové či Jany Veselé šampionát ovládl. Od té doby juniorky startovaly na MS jen dvakrát. V roce 2007 cesta Kateřiny Elhotové a spol. skončila rovněž ve čtvrtfinále a obsadily sedmé místo. V 2009 byly desáté.

Maďarky si v semifinále zahrají s Američankami. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Austrálie a Mali, které po úvodní kontumační porážce od českého celku po pozdním příjezdu na turnaj vyhrálo čtvrtý zápas za sebou a po výhře 69:47 nad Ruskami vylepší sedmé místo z posledního šampionátu. V semifinále je Mali jako první africký tým v historii.

ČTK

Časová osa: Basketbal

Filtr článků - Basketbal


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.