Basketbalisté USK Praha vybojovali v Děčíně pátou výhru v sezoně

Basketbalisté USK Praha zvítězili na palubovce Děčína 89:80 a po páté výhře v sezoně se posunuli na čtvrté místo v tabulce za Pardubice, které porazily Brno 87:82. Vydařené střelecké představení předvedlo Ústí nad Labem, které se oklepalo z víkendového debaklu s Nymburkem a po prohrané první čtvrtině deklasovalo Kolín 104:84.

Americký rozehrávač Sterling Gibbs z Nymburka.

Hráči USK rozhodli duel v Děčíně po vyrovnaném prvním poločase ve třetí čtvrtině. Soupeři po pauze nasázeli 30 bodů a náskok už v závěrečné části nepustili. Sovy střelecky táhl Nathaniel West, který si připsal 24 bodů.

Jen o bod méně zaznamenal v dresu Ústí nad Labem Lamb Autrey, kterému v Kolíně těsně unikl triple double. Vedle 23 bodů přidal deset doskoků a devět asistencí. Dařilo se i Spenceru Svejcarovi s Delvonem Johnsonem, kteří zapsali shodně 19 bodů. Do dvojciferných čísel se dostalo celkem šest hráčů Slunety.