Rubriky:

Běžkyně sobě

Zaplatila ledvinou. A už je zase zpátky ve hře!

22. října 2018 08:32 - Washington

Člověk může ztratit ledvinu v důsledku těžkého zranění nebo závažné choroby. Existují ale i tací lidé, kteří se o jeden ze svých párových orgánů připraví dobrovolně. Aby pomohli někomu jinému žít.

 

Profimedia.cz

Tracey Hulicková v něčem nebyla už na základní škole jako ostatní děti. Když chodila do sedmé třídy, poprvé v životě slyšela o něčem takovém, že se dá zachránit lidský život transplantací. Jeden ze spolužáků ve škole vyprávěl, jak jeho strýc věnoval ledvinu svému synovi.

"Recyklovaný muž" závodí se srdcem, které není jeho

„Okamžitě jsem věděla, že bych něčeho takového byla také schopná a byla jsem opravdu v šoku, když jsem zjistila, že mezi pětadvaceti spolužáky jsem jediná," řekla Hulicková serveru Runner's World. Představovala si prý, jaké by mohlo pro někoho být nemoci třeba běhat, a rozhodla se, že nějakého takového člověka zachrání vlastní ledvinou.

Dnes ultravytrvalkyně Hulicková začala běhat se svojí matkou, když jí bylo pět. Dobře si všimla, že když se máma vrátí po běhu domů, má daleko lepší náladu. A to chtěla zažívat také. Matka ji nejprve odmítla vzít s sebou, ale malá Tracey naléhala tak dlouho, až povolila. Tehdy se u ní zrodila láska k běhu a dlouhým tratím. Dnes má za sebou Tracey mnoho maratónů i 50kilometrových a 50mílových ultramaratónů.

Po takové náloži došlo k mírnému vyhoření a právě tehdy, v roce 2017 se rozhodla, že zrovna tento rok se stane rokem, kdy věnuje svou ledvinu. Po dlouhém přemýšlení a shánění informací se nakonec odhodlala zapojit do „dárcovského řetězce". Ledvina darovaná běžkyní putovala k jisté Dianě. Její manžel věnoval svou ledvinu dalšímu muži v Kalifornii. Mužova dcera pak poslala dál svoji ledvinu na záchranu dalšího života.

„Pracuji jako bankéřka, takže hodně přemýšlím o návratnosti investic. Jedna má ledvina nakonec zachránila tři lidské životy, a to byl nejvyšší možný zisk," shrnula vytrvalkyně. A už tento rok se přihlásila na několik ultra. Měla štěstí, její tělo se dobře adaptovalo a vyrovnalo se se ztrátou orgánu. Už dva týdny po operaci začala postupně nabíhat první pomalé kilometry.

Své první pooperační ultra zvládla ve výborném čase na celkově druhém místě mezi ženami. Vytrvalecký život s jednou ledvinou prý není zase tak odlišný. Bere si s sebou teď více vody a více dbá na hydrataci, trochu více dává pozor na vyvážení elektrolytů.

boe, Sport.cz

Byli byste ochotní zachránit život jinému člověku věnováním vlastního orgánu?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce