Rubriky:

Běžkyně sobě

Extrémní jeptiška drtí ironmany jako nic. S úsměvem na rtech

17. srpna 2016 08:40 - St. Louis

Tak často slýcháme, že vše je o pozitivním myšlení, až si začneme myslet, že slyšet znamená i aplikovat. Ale kdo z nás ho skutečně má? Kromě božích slov naslouchá „Železná jeptiška“ také všemu optimistickému. Těžko by se stala světově nejstarším závodníkem na tratích klasického ironmana, kdyby tak nečinila. Své dnes 86leté tělo dokáže protlačit nejtěžšími extrémy. Ale možná má přeci jen nějaký ten doping navíc. Že by v tom měla prsty neviditelná ruka boží?

 

Profimedia.cz

Sedm let trvalo řádové sestře Madonně Buder, než se dopracovala ke klasickým tratím opravdového ironmana na Havaji, tedy 3,86 kilometrům plavání v moři, 180,25 kilometrům v sedle kola a 42,195 kilometrům běhu. Tehdy na jednom ze seminářů potkala kněze, jenž závodil v běhu a běh považoval za cestu k harmonii mysli, těla a duše. Navrhl sestře Buderové, aby začala běhat kvůli duchovnímu obohacení. Sestra souhlasila.

ČTĚTE TAKÉ: Sprintem se začal bavit před pěti lety, přitom mu táhne na stovku!

V 52 letech k běhu přidala ještě plavání a jízdu na kole. A k bohu se přidala ještě jedna vášeň ‒ triatlon. Dodnes absolvovala kolem 350 triatlonů, u téměř padesátky z nich šlo o klasické ironmany. Sestra Buderová snad ani nemůže mít jinou přezdívku než „Železná jeptiška".

Poprvé se postavila na trať klasického ironmana ve věku 65 let. O deset let později se stala nejstarší ženou účastnící se tohoto drsného triatlonového závodu. A konečně v 82 letech nastolila svou světovládu jako nejstarší účastník série ironmanů vůbec. A ještě dnes, ve věku 86 let si na trať troufá.

Kdo by si ale myslel, že šlo vždy všechno bez problémů, mýlil by se. Řádová sestra se musela vyrovnávat i s diskvalifikací kvůli nedodržení časového limitu o několik vteřin, s četnými frakturami i problémy s vybavením. Ale jak sama říká: „Jedinou chybou, kterou můžete udělat, je nezkoušet to. Samotná snaha je úspěchem!"

Snad nikdy neuvidíte Železnou Madonnu bez úsměvu na tváři. Říká, že svůj přístup k věcem i životu si nosíme stále s sebou. A pokud myslíme pozitivně, i z nedobrých věcí můžeme získat něco pozitivního. Její návod, o nějž se dělí s mladšími sportovci, je velmi jednoduchý: „Každý maraton sestává z jednotlivých kroků."

kü, Sport.cz

Považujete se za sportující optimisty?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce