Rubriky:

Běhání

V Paříži zrušili jednu z největších sportovních akcí. Následuje další velké podniky

13. srpna 2020 16:51 - Praha

Letošní pařížský maraton byl zrušen, organizátoři uvedli jako hlavní důvod epidemii koronaviru. Běžecký závod měl původně proběhnout 5. dubna, ale kvůli pandemii byl odložen až na 15. listopadu. Přesto se ani v náhradním termínu neuskuteční.

Reuters

"Snažili jsme se akci udržet, ale společně s městem Paříž jsme cítili povinnost maraton zrušit. A to tváří v tvář potížím, které má mnoho běžců, zejména těch, kteří přijíždějí ze zahraničí. Bylo rozhodnuto, že bude lepší zorganizovat akci v roce 2021," uvedli organizátoři ve svém prohlášení.

Pařížský maraton je jednou z nejoblíbenějších událostí v celosvětovém běžeckém kalendáři, která pravidelně přiláká více než 40 tisíc účastníků.

Maraton v Londýně bude zřejmě jen pro elitní závodníky

Z nejvýznamnějších světových závodů se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu, tam se na start postavily ale jen dvě stovky elitních běžců. K podobnému kroku sáhli i pořadatelé závodu v Londýně, jenž by se měl konat v říjnu.

Další podniky ze šestice největších maratonských závodů v Bostonu, Berlíně, Chicagu a New Yorku byly zrušeny. Stejný osud poznal také pražský závod, který pořádá Run Czech.

lik, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..