Rubriky:

Běhání

V Paříži zrušili jednu z největších sportovních akcí. Následuje další velké podniky

13. srpna 2020 16:51 - Praha

Letošní pařížský maraton byl zrušen, organizátoři uvedli jako hlavní důvod epidemii koronaviru. Běžecký závod měl původně proběhnout 5. dubna, ale kvůli pandemii byl odložen až na 15. listopadu. Přesto se ani v náhradním termínu neuskuteční.

Reuters

"Snažili jsme se akci udržet, ale společně s městem Paříž jsme cítili povinnost maraton zrušit. A to tváří v tvář potížím, které má mnoho běžců, zejména těch, kteří přijíždějí ze zahraničí. Bylo rozhodnuto, že bude lepší zorganizovat akci v roce 2021," uvedli organizátoři ve svém prohlášení.

Pařížský maraton je jednou z nejoblíbenějších událostí v celosvětovém běžeckém kalendáři, která pravidelně přiláká více než 40 tisíc účastníků.

Maraton v Londýně bude zřejmě jen pro elitní závodníky

Z nejvýznamnějších světových závodů se letos uskutečnil zatím jen březnový maraton v Tokiu, tam se na start postavily ale jen dvě stovky elitních běžců. K podobnému kroku sáhli i pořadatelé závodu v Londýně, jenž by se měl konat v říjnu.

Další podniky ze šestice největších maratonských závodů v Bostonu, Berlíně, Chicagu a New Yorku byly zrušeny. Stejný osud poznal také pražský závod, který pořádá Run Czech.

lik, Sport.cz

Časová osa: Běhání

Filtr článků - Běhání


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce

Podsekce:

         

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..