Rubriky:

Co na talíř

Umělec vytváří sportovní obuv z rýže a lososa

31. srpna 2017 09:21 - Milán

Umělec a zároveň vlastník restaurace v Itálii přivedl sushi na zcela novou úroveň. Maličká umělecká díla představují nejnovější modely obuvi světoznámých značek. Jednomu by mohlo být až líto je během okamžiku sníst. Co říkáte?

 

Profimedia.cz

Vymodelovat velmi věrný model běžecké boty dá velkou práci, spousty času a umu. Nadaný Judžia Hu však ničeho z toho nelituje. Kdysi na objednávku vyráběl tradiční maki a sushi, ale bavilo ho dělat věci jinak. A tak začal z tradičních ingrediencí sushi vytvářet portréty slavných atletů. Teď se v italském Milánu etabloval jako vynálezce shoeshi (vyslov: „šůši"; z anglického shoe = bota).

Jeho miniatury mají standardní velikost sushi, tedy jediného sousta. Objektem jeho zájmu jsou nejrůznější modely obuvi na basketbal a běh. Dokonce zachovává i jejich původní jména, pouze s malou změnou nebo přesmyčkou.

Můžete si tak pochutnat na Nike Vapor Rice (model související s projektem Breaking2) nebo Salmon Ultra Boost. Tedy pokud máte to srdce sprovodit ze světa jedinečné umělecké dílo jediným otevřením pusy...

kü, Sport.cz

Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce