Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Sestupná pyramida pro maratónce

28. srpna 2018 15:49

Do hlavní pozimní maratónské sezóny je ještě docela daleko, ale poctivý maratónec trénuje samozřejmě už teď. Přinášíme vám další tip na trénink, kterým si můžete zpestřit přípravu a zároveň zvednout výkonnost. Jde o poctivý více než hodinový trénink s důrazem na rychlostní vytrvalost, tedy přesně na to, co budete potřebovat, pokud budete chtít zdolat určitý cílový čas.

 

Profimedia.cz

Trénink je určen pro zkušenější borce a borkyně. Třeba už jen z toho důvodu, abyste věděli, jakou rychlost máte na desítce. Od té se tento trénink představující sestupnou pyramidu kompletně odvíjí.

Jak na vedra? Udělejte ze sebe pány pouště!

Začneme pořádným zahřátím a protažením, které před těžkým tréninkem určitě nepodceňujeme. Následuje nejdelší, nejtěžší část jednotky. 20 minut v tempu desítky. Po jejím zdolání zařadíme jednu až dvě minuty meziklus a přejdeme na druhou sekvenci v tempu desítky, tentokráte o pět minut kratší. V podobném duchu pokračujeme dále až do sekvence pěti minut v tempu desítky. Pak už zařadíme pořádný výklus a je hotovo.

Meziklusy volíme zpočátku delší (2 minuty) a až s rostoucí formou zkracujeme na finální minutu.

SESTUPNÁ PYRAMIDA PRO MARATÓNCE
15-20 minut zahřátí, rozcvičení
20 minut v tempu
1-2 minuty meziklus (možno zařadit i chůzi)
15 minut v tempu
1-2 minuty meziklus (možno zařadit i chůzi)
10 minut v tempu
1-2 minuty meziklus (možno zařadit i chůzi)
5 minut v tempu
15 minut výklus, uvolnění
kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce