Fast Foot: Běžecká abeceda a motorizované kuře

18. února 2015 07:22 - Praha

Běžecká abeceda. Co může být lehčího, řeknete si. Jenže začátky nebývají snadné. Jen si vzpomeňte na svoji abecedu, třeba tu školní. My jsme se ve třetím dílu seriálu Fast Foot podívali na tu pro běžce. A veselo zrovna nebylo.

Sport.cz

Na Prahu byl z Letné krásný výhled, ale tím radostné a opojné chvilky pro některé účastníky skončily.

Zpočátku se tento díl zdál snadný. Stačilo pár pokusů a vše bylo jinak. Pár cviků na rozcvičení, rozehřátí před cvičením.

Zdokonalení techniky, odrazu, došlapu, práce s koleny, rukou, držení trupu. Jenže ne každý má dispozice vše najednou technicky koordinovat, navíc, když začíná. K tomu připočtěte, že nervové ústrojí trenéra Jacoba má také své limity. Co se může stát?

Když se tohle vše sejde, mohou pro některé přijít horké chvilky. Přijdou na řadu tresty a běhání třeba i se zlokuřetem. Někdy i sprint. Správněji závody s kuřetem, které je navíc motorizované, takže srovnávat lidské možnosti se strojem, není pro lidskou nohu dvakrát snadné. A kdo neuspěje, je potrestán.

Fast Foot – Škola běhu vychází každou středu na www.stream.cz.

Předešlé díly:
Fast Foot: Je-li pět stupňů pod nulou, nezahrávejte si!
Rychlá noha zaklekla do bloků a vyráží na trať

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce