Rubriky:

Ladíme

70 dní do maratónu. Bude mi to stačit?

23. února 2015 15:00 - Praha

Pokud bych se měl pochválit, tak jen za to, že jsem od začátku ledna naběhal za týden nejvíce kilometrů. V tom posledním třicet. Tím bych ale skončil s chvalozpěvy. Sám se takhle při tom lomcování s tělem ptám, bude to stačit na půlmaratón? A co dvakrát delší vzdálenost? Jestli nejde trochu o sci-fi. Běhám, poběžím, ale doběhnu a protnu cíl?

 

RunCzech

Na minulý týden mi byla naordinována dávka, ze které se mi zpočátku podlomila kolena, ale opřel jsem se do toho a vypořádal se s nástrahami, i když jsem si radostí nezpíval.

René: Hlava sice říká „to není možné!", ale tělo na to už přeci jen má. Libor se pomalu smiřuje s tím, že za měsíc naběhá určitě více než sto kilometrů. Je těžší přesvědčit hlavu než tělo. Ale pozvolnými krůčky se to určitě podaří. Další týden pokračujeme po pěti kilometrech (teď už vážně venku, Libore!), šestkrát za týden.

Šest pokusů o běh, tak zněl rozpis v pracovním kalendáři. Nejméně jsem běžel čtyři kilometry, nejvíce osm. K tomu, abych se nenudil a nabral také trochu síly, jsem poznal tajemství schodů. Přitom jsem k nim přišel téměř omylem.

Libor Kalous a René Kujan jsou redaktoři Běhání na Sport.cz. Libor s běháním začíná, René s ním zatím ještě nekončí. Jeden nemá téměř žádné běžecké zkušenosti, druhý třeba oběhl ostrov Island stylem 30 maratónů za 30 dnů. Libor trénuje na svůj první maratón, René mu pomáhá při přípravě a přispěje i dobrou radou. Dá to ten Libor pod čtyři hodiny?

Ve čtvrtek v rámci natáčení seriálu Fast Foot jsem si na Letné vyzkoušel, že kombinace pohybu nahoru s desetikilovou vestou na zádech má jeden jasný účinek. Běh bolí. Zvláště, když se točíte takto dvanáctkrát dokola. Dochází síly, nohy těžknou, ztrácíte dech, funíte, ostatní vás minou jako přebytečný špalek na trati. Povzbudivé. Chcete vše vzdát, ale uvnitř vám něco nedovolí vypnout startér, takže se perete, i když vypadáte směšně.

René: S tou směšností Libor trochu přehání. Ve skutečnosti vypadal jak z boje se navrátivší geroj, kterého obdivovaly zástupy přihlížejících. Velké psychologické plus bylo, že i přes počáteční obtíže zabojoval a sázku neprohrál. Začíná si věřit i běžecky, a to nemůže být na škodu.

Abych se v sobotu nenudil, povstal jsem od klávesnice, zahodil čipovou kartu od výtahu a naběhal jsem si pětačtyřicet poschodí. V neděli přidal poslední běh kolem Vltavy a po dvou pražských mostech. Tím jsem zakončil dalších sedm běžeckých dní, které ale utíkají rychleji než já ve skutečnosti.

Abych nezapomněl. Minule jsem se tu zmínil, jak ubírám na porcích a frekvenci masa ve svém jídelníčku. Ano, daří se, patrně shazuji kila, což je pro běhání dobře, člověk se zbaví přebytečné zátěže. Ale chci já vůbec zhubnout? Tady hlava ještě jasný povel nevyslala.

René: V tomto mám pro Libora potěšující zprávu. Je jich sice menšina, ale existují i dobří maratónci, kteří mají postavu řekněme spíše sprinterskou. Třeba bude Libor patřit mezi ně! Dozvíme se už brzy...

Předchozí tři díly:

77 dní do maratónu. Když vás vrátný zpraží
83 dní do maratónu. Cesta k běžecké metě se klikatí
90 dní do maratónu. Utrhl jsem se ze řetězu. Teď trpím

Libor Kalous, René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce