Rubriky:

Ladíme

Je to rebel. Veterán druhé světové války ohromil svět. Navíc klikuje jako mladík

16. července 2015 09:01 - Minneapolis

Kdy skončí, kde se v něm bere stále chuť bojovat? To jsou otázky pro nezadržitelného sportovce, atleta, který se vymyká. Frederick Winter dokončil závod na sto metrů, dosáhl času 42,38 sekundy. Pomalé? Při závodu v Minnesotě na Národních hrách seniorů mu ale bylo 100 let! Rekord se stal realitou.

 

runnersworld.com

"Každé ráno v šest hodin se snažím cvičit aerobic. Musím to stihnout, pak už nemám čas. Je to okolo třiceti minut. Sleduji také své jídlo, žádné rychlé občerstvení. Losos," přiblížil své návyky Winter pro si.com.

Každý den dělá také kliky. A to až 110 za den. Podle manželky bere svoji kondici opravdu vážně. Aspoň jednou týdně se také snaží jezdit na tříkolce. Dobrá fyzička si to vyžaduje.

Winter začal závodit, když mu bylo sedmdesát let. Zjistil totiž, že jeho kondice nedosahuje valné úrovně. Kolik lidí v tomto věku opravdu hledí na svoji fyzičku? Asi jich nebudou zástupy. V tomto věku je zkrátka rebel, který nemá obdoby.

Běžec, který závodí i v kouli a kladivu

Na závodní dráze se objevil poprvé od střední školy. Tedy rozmezí více než půl století. "Chtěl jsem se porovnávat s lidmi v mém věku jak fyzicky, tak psychicky a mentálně. A jeden způsob je, že jdu na závodní dráhu," dodal veterán druhé světové války, který miluje borůvky a vedle běhání se také věnuje kouli a kladivu.

"Čím jsem starší, tím mám méně a méně soupeřů. Jsou nemocní a umírají," glosoval realitu života v interview pro People muž, který nekouří a nepije alkohol.

V mládí sloužil u amerického námořnictva, kde nakonec odkroutil pětadvacet let. Během druhé světové války byl nasazen v japonské Okinawě. A vojenský dril a povinnost si drží i nyní. Pravidelný trénink a závody jsou toho důkazem.

lik, Sport.cz

Jaký nejlepší čas jste dosáhli na sto metrů?


Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce