Živě

Night Run. Běh, který české běžce naučil dovádět ve tmě

16. října 2015 13:30 - Praha

Jedni staví úspěch na lokalitách, další na masových bězích, jiní vidí šanci v adrenalinu. Ale existuje i běžecký podnik, který miluje tmu. Slunce zapadne, oni vybíhají. Takový je běžecký seriál Night Run, který se rozrostl po celém Česku. Jelikož přituhuje a běžecká sezóna pomalu končí, nabídneme vám postupně bilancování několika organizátorů a jejich výhled pro rok 2016. Jako první přibíhá Night Run. „Máme nárůst běžců až sto procent,“ je spokojený Tomáš Pavel.

 

Night Run

Jak hodnotíte sezónu 2015?

My jsme plně spokojeni se sezónou, i když ještě máme před sebou čtyři velké akce: Night Run Olomouc - Zombie, Night Run - Olomouc, Night Run Praha - Christmas a Night Run - Hradec Králové.

V čem jste jiní proti konkurenci?

Jsme seriál zážitkových sportovních běhů. Night Run – noční běh - se stal v České republice fenoménem a míří i na Slovensko, kde jsme si to vyzkoušeli v Nitře. Povedl se nám doladit doprovodný program a rozjet dětský pohár RWE Kids Cup. Charitativní běh Avon již letos vybral ke 200 tisícům korun, a to ještě není konec seriálu. Vypadá to na dvojnásobnou částku proti minulému roku na sbírku proti rakovině prsu. Tohoto běhu se také účastní 80% žen a rodin s dětmi. Rozhodně bychom byli rádi, pokud by se trend nezastavil.

Kolik běžců se vašich závodů účastnilo v tomto roce?

Našich běhů se účastní od 800 startujících na prvních ročnících Most a Plzeň až po 2500 startujících v Praze. Nárůst je až sto procent v některých městech. Například v Ostravě proti minulému roku z důvodu perfektních služeb pro závodníky a zavedení krásné cílové medaile v cíli. Závodníci, účastníci si také odnášejí plno hodnotných dárků. Startovné se snažíme udržet v přijatelné hranici 350-500 korun.

Chystáte pro rok 2016 novinky?

Chystáme se udržet kvalitu, cenu a krásné medaile v cíli. Přibude nový vložený běh pro účastníky, kteří chtějí běžet s celou svou rodinou. Pro ně chystáme to samé, jako pro Night Run závody a Avon běh.

A co konkrétněji pro děti?

Chceme se zaměřit na dětské závody RWE Kids Cup, kde chceme zavést žebříček nejlepších dětských běžců. Příští rok 2016 bude mít seriál Night Run osm akcí a dokonce čtyři akce a Slovensku. Novinky nyní vymýšlíme, ale myslím, že se mají běžci na co těšit. Rozhodně nebudeme zdražovat startovné a udržíme kvalitu běhu. Největší novinkou bude bodování deseti kilometrů běhu jednotlivců a týmů.

Kam se může vyvíjet běhání v Česku v následujících letech?

Tak to je velká neznámá, doufáme, že křivka bude rostoucí. Běžci se chtějí bavit, chtějí být baveni a zároveň sportovat. Zážitkové běhy rozhodně budou určovat směr běhu. Budou zde dvě roviny běhu – sportovní maratóny, půlmaratóny a zábavné běhy. Naši úplnou novinkou je Zombie Night Run, který se uskuteční 31. října 2015 na Vítkově a kde opravdu půjde hlavně o zážitek a běh. Jedná se o nejstrašidelnější běh v Česku.

Libor Kalous, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce