Rubriky:

Ladíme

Jak být dobrým parťákem pro běh? Hlavně si nic nedokazovat

8. ledna 2016 07:05 - Praha

Pokud se vydáte na trénink ve dvou, máte dvě možnosti. Běžíte, nemluvíte, střídáte se, táhnete se, držíte tempo. Druhou možností je být parťákem, který zpříjemní výběh, povzbudí. Nejde o to být konkurentem, ukazovat, že jsem lepší, rychlejší, že tenhle kopec pro mě nic není. Lepší je být kamarádem, jenž zpříjemní běžecké chvíle.

 

RunCzech

Kamarád, ne konkurent, to je základ. Pokud trénujete na závod, máte společné každodenní tréninky, je ideální spolu vycházet, podporovat se a nenechat druhého na holičkách, pokud mu dojdou síly, má krizi, nemá svůj den. Přece nebudete běhat s někým, kdo vám nesedí.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Žádné nástupy, utíkání, držte společné tempo. Šli jste přece běhat dohromady, ne každý sám. Pokud má jeden při tréninku problém, dohodněte se na změně, zvolněte.

Někdy není od věci být i dobrým vypravěčem, pokud máte sílu na běžeckou rozpravu. Být zdatným a velkorysým společníkem je stejně důležité jako být schopným běžcem. Pokud si rádi povídáte během tréninku, vyberte si kámoše, který vám může oplatit stejnou mincí. Když máte společné zájmy, konverzace bude jednodušší a tréninkové kilometry rychleji utečou.

Pokud se dohodnete na plánu, dodržujte ho. Pokud jste zvolili pondělí, středu a pátek, tak si k těmto dnům přizpůsobte program. Jestliže budete měnit dny a hodiny začátků, může se vám stát, že budete hledat nového spoluběžce. Časem už také nikdo nemusí být ve vašem okolí.

Hlavně žádná politika

Nebuďte moc upjatí. Trochu humoru na cestu se hodí, vše pak utíká snadněji. Probírejte lehčí témata, vyhněte se politice, náboženství. Po této debatě by mohlo také dojít k nedorozumění, což při hodinovém běhu výrazně ovlivní ovzduší. Pamatujte si, že jste si šli zaběhat, bavit se, vyčistit si hlavu, proč si tedy kazit běhání.

Povzbuzujte. Každý má občas dny, kde se trénink táhne, neběží vám to, ale hlava chce. V těchto dnech je dobré mít vedle sebe někoho, kdo vás podpoří, nakopne. Nebude na vás podrážděný, že nedržíte krok, zdržujete. Soupeřit spolu můžete až při závodech, tam se ukáže, kdo je na tom lépe. Na příštím tréninku budete mít další důvod a téma pro společný výběh.

lik, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 září 2021 říjen 2021 listopad 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce