SERIÁL: Jak si doma uvolnit svalstvo - rolujeme stehna

7. dubna 2016 07:01 - Praha

Kvadricepsy. Stačí se podívat a vidíte jednu z největších svalových skupin na lidském těle. Dominantním svalem je čtyřhlavý sval stehenní. A právě tento přichází dnes na rolování v seriálu, jak si pomoci od unavených svalů doma. Chodidlo, lýtko, holeň, nyní přední část stehen a rolování pro uvolnění po běžeckých trénincích.

Sport.cz

Pro uvolňovací a mobilizační cvičení opět využijeme válec, stejně jako v předchozích případech, což má výhodu, že nemusíte kupovat další pomůcky, vystačíte si opět se stejnou masážní pomůckou.

Na stehnech budeme pracovat ve dvou zónách. Od kolene do poloviny stehna, poté dále do oblasti kyčle. V každé zóně aplikujeme dvě techniky. Půjde o rolování a pokrčování. Základem je pozice v planku. Jako v přechozích případech půjdeme do úrovně příjemné bolesti. Rolování kvadricepsu můžeme použít před i po tréninku.

Rolování ovlivňuje triggery - spoušťové body, které v těle vznikají v důsledku nerovnováhy a mohou být i bolestivé, což může vést k omezení pohybu. Celá masáž by neměla být bolestivá. Běžec by měl pouze cítit napětí a uvolnění, které mu je příjemné.

Měli jste možnost vidět
Chodidlo, lýtko, holeň
Připravované díly
Hamstringy, oblast kyčle, záda

Jak dlouho?

Obecně se rolování doporučuje dvakrát až třikrát týdně po dobu 20 - 30 minut po konci tréninku. Jsou ale i tací, kteří rolují denně, třeba místo strečinku, a to okolo deseti minut.

Proč regenerace?

V rámci regenerace můžete používat více pomůcek - válce, míčky s odlišnou tvrdostí, masážní tyče a další. Pomůcky se dají využít prakticky kdekoliv. Můžete se namasírovat doma, v práci, na cestách, v přírodě.

Čemu můžeme předejít?

Cílem je zaměřit se na klíčové oblasti těla, můžeme předejít oslabení, přetížení a tím pádem také možnému zranění a zhoršení sportovního výkonu. Zároveň napomůžeme regeneračním procesům, které pak mohou probíhat rychleji a lépe.

Behani.sport.cz děkuje za spolupráci trenérovi Ondřeji Lungovi z Trigger Pointu a Nikole Bartákové.

lik,kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce