Rubriky:

Ladíme

TRÉNINK: Rychlostní pyramida strýčka Tutentohochámona

31. května 2018 12:02 - Praha

Přinášíme vám další trénink, z nějž nebudete mít radost. Tenhle je totiž rychlostní, takže se připravte na to, že bude opravdu bolet. Na druhou stranu, kdy jindy byste chtěli s trénováním rychlosti začít než právě teď, kdy máte ze zimního období dobré a široké vytrvalostní základy? Zkrátka platí: Moc nepřemýšlet a makat!

 

Profimedia.cz

Tento trénink bychom mohli zařadit do dávné série oblíbených „Bleskových tréninků", protože sám o sobě trvá také přesně půl hodiny. Když ale připočítáme nezbytné zahřátí a výklus společně třeba i s běžeckou abecedou, nějakými rovinkami a dynamickým strečinkem, můžeme se dostat až na hodinu. A vzhledem k intenzitě cvičení přílišné zkracování předehry ani dohry doporučit nelze. Když tréninku dáte všechno, co zasluhuje, bohatě se vám odmění. Vysoká intenzita brzy přinese i zlepšení vašich závodních časů. To stojí za pokus, ne?

LORMA ‒ nelehký trénink do nelehké doby maratónských příprav

Dnes půjde o klasické intervaly, jejichž délka bude postupně narůstat. Pětice intervalů začíná na jedné minutě a vždy o minutu se prodlužuje následující interval. Na výklus je ponechán stejný počet minut jako na příslušný interval. Takže po řádném rozběhání a rozcvičení vybíháme na jednu minutu ostře (tempo na úrovni závodní pětky) a dále minutu vyklusáváme. Následuje dvouminutový interval ostře a dvě minuty vyklusáváme. Tak to pokračuje až do pěti. Závěr tvoří nezbytný výklus, lehké protažení. Základem tohoto tréninku je udržet i v delších intervalech stále stejnou rychlost jako na začátku. Zpomalování se netoleruje a trestá se zákazem přiblížení k televizi na dva týdny!

TIP PRO POKROČILÉ
Tento trénink lze ještě ztížit tím, že meziklusy nebudete zařazovat stále delší, ale po všech intervalech dáte stejné ‒ od jedné do dvou minut. Při počátečních pokusech s tímto tréninkem můžeme zařazovat meziklus delší, po několika tréninkových jednotkách můžeme postupně ubírat až na 60 vteřin.

Sama rychlost je závislá na aktuální kondici, ale také venkovních podmínkách. Správná volba rychlosti tak už vyžaduje určité zkušenosti s podobnými tréninky, aby nedošlo ke zbytečnému zranění nebo neadekvátnímu vyčerpání.

RYCHLOSTNÍ PYRAMIDA STRÝČKA TUTENTOHOCHÁMONA
důkladné rozběhání
1 minuta ostře
1 minuta meziklus
2 minuty ostře
2 minuty meziklus
3 minuty ostře
3 minuty meziklus
4 minuty ostře
4 minuty meziklus
5 minut ostře
5 minut meziklus
důkladný výklus
kü, Sport.cz

Časová osa: Ladíme

Filtr článků - Ladíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce