Rubriky:

Odjinud

Svatá trojice zlikvidovala při závodech zloděje

3. srpna 2018 09:00 - Londýn

Ke kurióznímu případu došlo v hlavním městě Velké Británie při štafetovém závodě I Move London. Zloděj vytahující nepozorným přihlížejícím z kapes a kabelek mobilní telefony a peněženky byl dopaden jedním z účastníků, který se po trati pohyboval v kostýmu biskupa v doprovodu mnicha a jeptišky.

 

Profimedia.cz

„Tohle není tvůj nejlepší den, když tě dostal biskup," řekl prý Max Livingstone-Learmonth dopadenému pobertovi. Čtyřicetiletý běžec se zrovna účastnil štafetového závodu s ambicí na získání světového rekordu jako nejdelší nonstop štafetový závod. Max už tradičně běhá v doprovodu své ženy převlečené za mnicha a kamarádky v rouše jeptišky.

Utavil zloděje při tréninku. Žena mu doma nevěřila

Trojice byla zrovna na trati závodu, když Livingstone-Learmonth zahlédl ženu, jak zoufale pronásleduje ulicí prchajícího muže a vykřikuje „Zastavte ho! Zastavte ho!" Trojice pod vedením vysokého čtyřicátníka nezaváhala ani na okamžik. Po zhruba sto metrech se jim podařilo zloděje dostihnout a Max Livingstone-Learmonth jej doslova přišpendlil k nejbližší zdi, a to za pomoci své biskupské hole.

Na pomoc navíc přispěchali další dva muži, kteří byli na cestě do restaurace. Společnými silami udrželi kriminálníka pod kontrolou do příjezdu policie. Ten se mezitím svíjel a trapně vymlouval, že je nevinný. Z kapes mu zatím padalo velké množství telefonů a peněženek. Sám Max nepatří k věřícím lidem. Vyústění incidentu ale přesto s úsměvem označil za „zásah vyšší moci".

Max společně s manželkou a kamarádkou běhají pravidelně pro nejrůznější charity. „Svaté trojici" se také podařilo loňský maratón v Londýně absolvovat v převlecích za 3 hodiny 21 minut a 33 vteřin a zapsat se tak do knihy rekordů.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce