Rubriky:

Odjinud

Světová elita zkříží láhve i na telefonech

7. srpna 2018 08:06 - Vancouver

Kanadský Vancouver už se chystá na to, že od 9. do 11. srpna bude hostit Beer Mile World Classic. Jde o napůl recesistický, napůl zcela vážně míněný projekt. Pivní míle si za několik posledních let vydobývá stále pevnější pozice na poli atletiky a současné světové rekordy více než naznačují, že se i v tomto oboru etablují nejlepší běžci světa. Milovníkům pivního běhání nyní přibývá další skvělá zábava ‒ a to aniž by byla prolita jediná kapka alkoholu.

 

Profimedia.cz

Hunter Andrin vypustil do světa novou videohru s názvem Beer Mile All-Stars 2018. Jde o herní verzi pivní míle. Na displeji svého mobilu se tak nadšenci mohou zabývat pitím piva a následným sprintem na 400 metrů, to celé čtyřikrát za sebou a poměřovat tak své síly s ostatními. Hra vstupuje na trh pod heslem „Kompletní zábava Pivní míle bez veřejné intoxikace". Hra samozřejmě nevyžaduje opravdovou konzumaci alkoholu také v realitě, ledaže byste se k tomu svobodně rozhodli, jak podotýká její tvůrce. Novou hru podpořil také Lewis Kent, donedávna mistr světa v této netradiční pivně-běžecké disciplíně.

Závody se mu zdály moc měkké. Tak si dal 13 piv

Digitální Pivní míle by měla být provozuschopná jak na zařízeních s iOS, tak s Androidem. Navíc je k mání úplně zdarma. Kanada dala světu několik mistrů v tomto oboru, teď přichází s nízkoalkoholickou a fyzicky nenáročnou verzí na mobilní telefon pro každého. Největším uměním je v této hře patrně volba správné strategie, protože i na displeji svého chytrého telefonu se můžete trápit se žaludečními nevolnostmi. Ve hře nesmíte pivo vypít moc rychle a nesmíte se ani moc rychle rozeběhnout po jeho konzumaci. Stejně jako při reálném závodě se za každé „odplivnutí" přičítají trestné minuty.

Vancouverský World Classic bude zahrnovat vše od elitních závodů v mužské i ženské kategorii až po pivní štafetu, pokud si každý ze čtyřčlenného družstva troufne jen na jednu láhev pěnivého moku a jedno kolo na atletickém ovále. Očekávání jsou opravdu veliká ‒ i vzhledem k tomu, že se Beer Mile World Classic roku 2015 stal nejsledovanějším závodem světa daleko převyšující jakýkoli běh ze světového šampionátu IAAF.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce