Rubriky:

Odjinud

Ten chlápek je jako mašina! Westernový borec vítězí na třech frontách současně

23. srpna 2018 08:16 - Washington

Tenhle chlápek má jméno jako ze starých westernů nebo románů do kapsy. Po jeho vyřčení pána úplně vidíte pádit tryskem po rozlehlé prérii na bujném mustangovi. Nebo odřezávat skalpy pobitým nepřátelům. Dakota Jones je ale ještě horší zvíře. Dokáže to na maratonu natřít všem, i když na start jel na kole přes 400 kilometrů. A navíc u toho stíhá ještě zachraňovat planetu. Jak to dělá? Jak to může jeho tělo vydržet? A co na to Vinnetou?

 

Profimedia.cz

Dakota Jones se objevil na Pikes Peak Marathon, který po vysilujícím boji nakonec vyhrál. To je samozřejmě obdivuhodné a zajímavé. Ale zajímavost tohoto počinu ještě řádně nabyde, když zjistíte, že na start horského maratónu přijel na kole z místa vzdáleného více než čtyři stovky kilometrů. Čtyři vyčerpávající dny na cestách a pak ještě maratón v horách? To je počin hodný hrdinů Karla Maye!

Sprostý podvod! Americká kráska a bojovnice za práva žen totálně selhala

27letý mladík si zvolil tuto nelehkou pouť s nadějí, že se mu podaří přilákat pozornost k neziskové environmentální skupině Protect Our Winters (Ochraňujte naše zimy), jež spojuje nejrůznější atlety s ochotou a vůlí bojovat proti globálním změnám klimatu. „Já opravdu sleduji témata týkající se klimatu a environmentálních problémů. Takové věci mohou být velmi paralyzující. Je to tak obrovský problém! Co s tím mohu udělat já? Upřímně řečeno to, že nebudu jezdit autem a budu raději jezdit na kole, žádný velký rozdíl neudělá. Ale když budeme všichni přemýšlet takhle, nikdo nakonec nic neudělá. Každý by měl něco podniknout bez ohledu na to, jak malý jeho přínos bude," sdílel sportovec své přesvědčení s deníkem Durango Herald.

Při samotném závodu se věci ani zdaleka neodehrávaly tak dobře, jak vytrvalec doufal. Zpočátku se pohyboval mezi pátou až sedmou příčkou. Jakmile ale došlo na hory nad hranicí lesa, posunul se na druhé místo a závěrečný seběh pak proletěl jako stíhačka. S časem 3:32:20 vybojoval v drsném terénu první místo s pětiminutovým odstupem na druhého v pořadí.

Ani tady odysea Dakoty Jonese ještě nekončí. Opět usedá na své stařičké kolo bez blatníků a vydává se na 400 kilometrů dlouhou cestu zpět. Jeho cílem je vybrat 6000 dolarů pro Protect Our Winters. V tuto chvíli chybí posledních pár dolarů a posledních pár kilometrů do cíle. Kolik času zbývá k záchraně našich zim?

kü, Sport.cz

Byli byste také ochotni něco udělat pro lepší prostředí?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce