Rubriky:

Odjinud

Živě

Obskurní rekordy, jaké jste ještě neviděli. Berlín opět překvapil

23. září 2018 08:04 - Berlín

Vedle naprosto fenomenálního výkonu keňského běžce Eliuda Kipchogeho, jemuž se o více než minutu podařilo posunout světový rekord zase o dost blíže magické hranici dvou hodin, viděl Berlín ještě něco. V hlavním městě Německa padlo v ten slavný den mnohem více rekordů. Alespoň to stojí v zápisníku zakladatele jednoho pivovaru.

 

Profimedia.cz

O sportovní hodnotě těch ostatních výkonů se můžeme dlouho přít a vést učené debaty na akademických půdách, své místo si však v Guinnessově knize rekordů našly. Nejkurióznější z nich byl jistě rekord Brita jménem Jamie Buckland, který získal zápis jako „nejrychlejší maratónský běžec světa převlečený za francouzskou pokojskou" s časem 03:02:56 o dost méně impozantním, než byl Kipchogeho výkon. To nejvíc kuriózní na celém případu je ovšem skutečnost, že podobná pitomost napadla jen o osm hodin dříve jistého Australana v rámci maratónu v Sydney. Rekordnímu smolaři vydržel zápis rekordu s časem 3:10:42 pouhých osm hodin!

Frajer vyrazil na závody v drahém obleku. Světový rekord překonal o 18 minut!

O další zápis do knihy rekordů se postarala Indka Kranti P. Salvi, toho času nejrychlejší maratónská běžkyně v sárí (03:57:07). Sárí je tradiční indický oděv sestávající z dlouhého pruhu látky obtočeného kolem těla.

https://www.facebook.com/GuinnessWorldRecords/posts/10156132480094032

Zvláštní uznání by si určitě zasloužil německý borec Richard Mietz, který si vydobyl titul nejrychleji běhajícího maratónce převlečeného za dominantu. V čase 03:34:34 a s obrannou hradbou zahrnující dvě věže a obrovským trávníkem v podhradí se musel určitě hodně nadřít. Richard propojil svůj život s berlínským maratónem už mockrát. Závod se jednou stal i kulisou jeho žádosti o ruku jeho vyvolené. Maratón v Berlíně běžel už pojedenácté a vzhledem k tomu, že jedno desetiletí svého života strávil v Lübecku, rozhodl se tentokráte běžet jako slavná městská brána Lübecker Holstentor.

Den před slavným závodem s velkým Z se jel také berlínský maratón na inline bruslích. Z toho pochází také další rekordní zápis: Nejrychleji zajetý maratón v převleku superhrdiny. Flashovi na kolečkách alias Jochenu Glasbrennerovi se to podařilo v čase 01:12:56.

Tak na co ještě čekáte? Zvolte si svůj vlastní převlek, připravte rodinný rozpočet o patřičný obnos, vyrazte na závody a zapište se také do dějin! Už někdo běžel maratón v převleku za smažený sýr nebo snad za dobrého vojáka Švejka? Stále máte šanci!

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce