Rubriky:

Odjinud

Živě

Čínským krajem dlouhověkosti se prohnal mezinárodní závod

27. října 2018 07:58 - Peking

Čína zažívá v poslední době jeden z asi největších běžeckých boomů světa. Další a další závody se množí jako houby po dešti a každý den se v Říši středu probouzí tisíce a tisíce nových běžců. I menší lokální závod v Číně tak může počty účastníků směle konkurovat i těm největším u nás, někdy i ve zbytku světa.

Reuters

Na akci Bama International Marathon tak bylo možné vidět téměř 10 000 účastníků. Závod se konal v autonomní oblasti Bama Jao a byl rozdělen na plný maratón, půlmaratón a zábavný minimaratón. Nejmladšímu účastníkovi byly pouhé dva roky, nejstaršímu závodníkovi pak 75 let.

Číňané všechny převálcují. Zřejmě je to otázka několika málo let

Oblast Bama je známa dlouhověkostí svých obyvatel a bohatými pamětihodnostmi a přírodními krásami. I samotný závod je veden mnohými překrásnými přírodními scenériemi a vine se mezi ukázkami unikátní kultury.

Vítězi maratónské distance se s přehledem stali Keňané. Pro vítězství v kategorii mužů si v čase 2:22:53 doklusal Kibet Gilbert, v ženách kralovala Beatrice Cheptoová. Její čas byl 2:50:20. „Je to můj nejlepší rekord. Město je překrásné, tohle místo se mi líbí," komentoval absolutní vítěz z Keni.

„Tímto maratónem se nám opět podařilo vylepšit turistickou pověst Bamy a zároveň ji zviditelnit jako jednu z nejzdravějších oblastí v Číně," pochvaloval si Lan Chaj-čou, nejvyšší úředník oblasti.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce