Rubriky:

Odjinud

Živě

Viking Power! Hustě potetovaný pankáč předvedl světovou podívanou

6. listopadu 2018 08:00 - Bergen

V momentě, kdy naskakoval na běžecký pás, už věděl, že se z něj na příštích 24 hodin nedostane. V plánu měl totiž hráč na bicí v punkové kapele jen jedinou věc: světový rekord. Bjørn Tore Taranger tušil, co za peklo ho čeká, přesto vytrval. 264,5 kilometru je po silnici vzdálenost Praha-Brno-Břeclav. To vše zdolal vlastní silou.

 

Petr Hloušek, Právo

Autem byste takovou štreku jeli asi dvě a půl hodiny. Za jak dlouho byste ji uběhli? 264,5 kilometru za 24 hodin je hodnota nového světového rekordu. Ten starý se v tabulkách moc dlouho neohřál. Australan Luca Turrini se ze svého výkonu 261,18 kilometru mohl těšit pouze od loňského roku.

Ten chlap se zbláznil! 14 dní nepřetržitě na běžeckém páse. To ještě nikdy nikdo nedokázal

„Věděl jsem, že to mám v sobě, neměl jsem pochyby. Věděl jsem to už v okamžiku, kdy jsem se vypořádal s otázkou stravování. Pak už jen zbývalo běžet podle plánu s těmi skvělými lidmi, kteří tu byli se mnou a podporovali mne. Bylo to něco úžasného!" svěřil se vytrvalec magazínu Fast Running.

39letý Taranger není na poli ultra žádný zelenáč. Z mistrovství světa v běhu na 24 hodin si loni z irského Belfastu odvážel desátou pozici. Jeho nejlepší výkon na 24 hodin mimo běžecký pás činí 257,6 kilometru. Na pásu tak dokázal být ještě o téměř sedm kilometrů lepší. Jeho současný výkon představuje průměrnou rychlost 5:26,65 minut na kilometr, což je opravdu úctyhodné.

Pokud opravdu hustě potetovaný muž zrovna netrhá nějaké ultramaratonské rekordy, hraje na bicí v jedné punkové kapele. Pro své běžecké ‒ stejně jako pro to punkové ‒ řádění si vybral své domovské město Bergen na západním pobřeží Norska.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce