Rubriky:

Odjinud

Zdrcující závod bez pomoci: Písek a slunce jako největší nepřátelé

21. listopadu 2018 08:10 - Maskat

Zatímco v Česku se více či méně důstojně slavil 17. listopadu Den boje za svobodu a demokracii, v ománské poušti toho dne začínal známý běžecký brutální závod Oman Desert Marathon. 165 kilometrů rozpáleným pískem bez podpory rozhodně není pro každého. Podívejte se na video!

Reuters

Běžci z celého světa se sešli na startu ománského pouštního maratonu, aby v šesti etapách vzdorovali nepřátelským živlům, aniž by přijali pomoc zvenčí.

Transformace v trail-runnera

První etapa byla ještě milostivě krátká. Prvních 21 kilometrů má účastníkům posloužit jako aklimatizace pro zbývajících více než 140 kilometrů trasy. Zde na ně čeká různorodost prostředí od pouštních oáz až k Arabskému moři.

Po stopách dávných karavan se běžci vydávají vybaveni vším, co mohou na své šestidenní cestě potřebovat. Od pořadatelů mohou doplňovat pouze vodu na občerstvovacích stanicích, které jsou k dispozici zhruba každých deset kilometrů. Délky jednotlivých etap jsou 21, 25, 28, 29, 42 a 20 kilometrů.

První etapu s přehledem vyhrál Maročan Rašíd El Murabity s nejrychlejším časem 2 hodin 9 minut a 13 vteřin, jehož o 13 sekund později následoval jeho bratr Mohamed. Kategorii žen ovládla běžkyně rovněž z Maroka Azíza Radžiová.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce