Rubriky:

Odjinud

Masakr na Eiffelovce: Zavrhli výtahy, trápili se po svých

17. března 2019 09:25

Normální návštěvníci Paříže, kteří touží vystoupat na nejznámější dominantu města, z oceli smontovanou Eiffelovu věž, k tomu používají výtahy. Nenormální návštěvníci Paříže, například běžci, vystoupají po schodech vlastní silou, navíc na čas. Podívejte se na sestřih z jednoho takového závodu.

Reuters

Svého času bývala věž pana Eiffela nejvyšší stavbou světa. To už dávno neplatí. Použijete-li ale k výstupu schody ukryté v jedné z jejích čtyř nohou, může to být stavba světa, na níž se budete dostávat nejobtížněji.

Totální chaos! „Ilegální imigrantka" doplatila na svou lásku ke sportu. V USA šla na dva týdny do tepláků

Ve středu se na úpatí věže sešlo 130 atletů se sklony k masochismu a všech 1665 schodů si dali v závodní rychlosti. Ani věž, ani příroda s nimi neměla příliš soucitu a zbičovala je prudkým větrem i deštěm. Jubilejní pátý ročník Eiffel Tower Vertical Race zdolali nejrychleji Piotr Lobodzinski z Polska a Suzy Walshamová z Austrálie.

Oba vítězové udrželi šňůru svých triumfů už popáté v řadě. Letošní nejrychlejší čas bylo Polákových 7:53.97 minut. Australanka Walshamová je velmi obávanou soupeřkou v ženském závodním poli. Z minulého ročníku drží traťový rekord v kategorii žen 9:34 minut. V oblasti „tower runningu" zaznamenala už přes stovku vítězství a počet jejích prvenství stále narůstá.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 listopad 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce