Rubriky:

Odjinud

A Česko běží. Dáte v Prostějově královskou trojkombinaci?

9. února 2015 07:03 - Praha

Běhá se všude. Někde pod hlavičkou klubů, jinde třeba jen zavřou za sebou dveře a vyráží do polí, parků, lesů. V České republice je přes 600 obcí. Malé, velké až po velká města. Prostějov patří mezi ty větší. A zde jsou nadšenci běhající pod hlavičkou Maratónský klub Prostějov.

 

www.mkprostejov.cz

Pokud se i vy chcete pochlubit svými závody, tratěmi, které běháte, můžete. Chcete ukázat svůj klub, běžecké město, zajímavosti? Není nic lehčího. Stačí napsat na behani@sport.cz.

Prostějovský klub absolvuje tento rok osm závodů. "Maratónský klub Prostějov pořádá ročně několik závodních i nezávodních akcí pro amatérské běžce všech věkových i výkonnostních kategorií. Naše závody získávají na popularitě, a každý rok se jich účastní více a více běžců," říká Andrea Plachá.

Mezi populární patří také Hloučela 3.6.9. Na první pohled jde možná o matematický příklad, ale tak to není. Máte tři, vlastně čtyři volby. Tři, šest a devět kilometrů. Kdo má natrénováno, může prubnout „Královskou disciplínu". Je to snadné. Všechny distance si dáte postupně - dezert, polévka a nakonec hlavní nejdelší menu.

Hloučela - vytrvalostní kros v atraktivním terénu

„Závodníci se účastní postupně všech tří hlavních závodů a jejich časy se sčítají. Jedná se o velmi napínavý a opravdu náročný běh, při kterém někteří překvapí sami sebe," usmívá se Andrea Plachá.

Pokud si chcete vyzkoušet tuto trojkombinaci, máte šanci 24. května. Kdo se přihlásí, čeká ho vytrvalostní kros v atraktivním terénu Lesoparku Hloučela.

V loňském roce běželo tři kilometry sedmnáct běžců. Šest kilometrů šestatřicet nadšenců, devítku zvolilo sedmadvacet statečných a jedenatřicet zvolilo královskou trasu.

Kolik to bude letos?

Libor Kalous, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce