Rubriky:

Odjinud

Hvězda F1 zapomněla na kokpit. V Malajsii se vydrápala do 88. patra

24. března 2015 18:44 - Praha

Žádné sezení v kokpitu formule 1. Nico Rosberg se rozhodl před Grand Prix Malajsie k nečekanému sportovnímu výkonu. Německý pilot vyběhl na Petronas Towers. Jeho nohy musely zdolat 88 pater a 2170 schodů! Kdo má problém vyjít pět pater, asi tuší, že tohle byla dřina.

Reuters

Rosberg po kratší domluvě s ochrankou, že opravdu nepotřebuje výtah, ale že hodlá použít schodiště, se vydal na boj s vlastním tělem. On a další dva odvážlivci se rozběhli na vrchol věže, aby si mohli užít po pár minutách dřiny nádherné panorama Kuala Lumpur, které je největším a zároveň hlavním městem Malajsie.

Rosberg se rozhodl pro nadcházející podnik F1 okořenit přípravu, trochu ji ale odklonil na jinou úroveň. A i když si nečekaný sportovní zážitek užil, ví, že jeho ideální den vypadá odlišně.

„Se ženou bychom byli rádi sami na našem místě v Monaku. Ona by udělala zdravé palačinky, předtím bychom šli na kolo a měli oběd na pláži. Odpoledne bychom si dali šlofíka, podívali se na západ slunce. Poté by žena uvařila večeři z čerstvé zeleniny z naší biozahrady a večer bychom usnuli u vzdělávacího dokumentu. Tento den musím udělat hodně brzy," přiznal s úsměvem devětadvacetiletý závodník Mercedesu pro Daily Mail. Když měl ale za sebou tisíc schodů, do smíchu mu nebylo.

Pozadu s běháním nezůstal ani další pilot nejrychlejších strojů. Jenson Button je znám také jako běžec. Před pár dny si zaběhl deset mil, což je více než šestnáct kilometrů.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce