Hvězda v nesnázích. Ozbrojený gang kradl v Keni

8. května 2015 11:26 - Praha

Pokud jste veřejně známou osobou, jste více pod drobnohledem, který se nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví světová vytrvalecká šampiónka. Ozbrojený gang přepadl dům dvojnásobné mistryně světa v maratónu Catherine Nderebaové z Keni nedaleko Nairobi. „Je to pravda, byla jsem okradena, děkuju Bohu za jeho ochranu,“ napsala běžkyně na svůj Facebook.

 

Facebook: Catherine Nderebaová

Zloději si vzali věci a peníze. Gang si přivlastnil v přepočtu 11 000 korun, iPhone, iPad, dva mobilní telefony, šperky a boty.

Podle policejní mluvčí Gatiry Mboroki, která incident potvrdila pro Capital Sport, nečekaní návštěvníci utekli, ale nikdo nebyl zraněn.

„Řekla, že lupiči byli na odchodu, máme podezření, že čekali na ní, tvrdí, že neměli vozidlo. Již jsme zahájili vyšetřování, dobrá věc je, že nikdo nebyl zraněn," zopakovala mluvčí.

Hvězda keňského sportu

Catherine Nderebaová v roce 2014 odešla do běžeckého důchodu, bylo jí 41 roků. Vytrvalkyně z Keni ovládla maratón na světových šampionátech v Paříži (2003) a Ósace (2007). Na stříbro dosáhla na mistrovství světa v roce 2005 i na olympijských hrách v Aténách (2004) a Pekingu (2008). Čtyřikrát v kariéře také nenašla přemožitelku na prestižním Bostonském maratónu.

Časopis Chicago Tribune označil tuto běžkyni za největší ženskou maratónskou vytrvalkyni všech dob. V roce 2001 zaběhla ženský světový rekord, když dosáhla na čas 2:18:47, několikrát také byla vyhlášena keňskou sportovkyní roku.

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce