Rubriky:

Odjinud

Jamajský sprinter proti lyžaři. Když si chlapi hrají jako děti

13. července 2015 13:12 - Praha

Muži jsou zkrátka hračičkové. Sázejí se o cokoli, kdykoli a kdekoli. Jedna výzva střídá druhou. Jednu takovou přijali i Asafa Powell z Jamajky, bývalý světový rekordman v běhu na sto metrů, a trojnásobný olympijský šampion v běhu na lyžích Švýcar Dario Cologna.

Dostaveníčko si dali ve švýcarském Jungfraujochu – v nejvyšším místě Evropy, kam ještě vedou koleje. Pořadatele nic nepodcenili. Pro Powella postavili speciální stometrovou tartanovou dráhu, pro domácího borce zase sněhový koberec. Kdo asi bude rychlejší, co myslíte? Atlet, lyžař?

Powell zaklekl do bloků, Cologna se na lyžích připravil k letmému startu. „Bojovalo" se do posledních metrů. Jamajčan i Švýcar proťali cílovou pásku současně. Zdálo se však, že Powell nemusel přeřadit na nejvyšší rychlost. Vždyť si ani nemusel sundat tepláky.

Kdo tedy vyhrál? Rozhodla až cílová fotografie. Jméno však organizátoři z pochopitelných důvodů nezveřejnili.

I Federer se představil

Rychlík z Jamajky se výsledkem nikterak netrápil a hned přijal další výzvu. Nechal se vyhecovat k souboji v páce, jeho soupeřem byl další host akce - domácí zápasník Wenger. Powell prohrál, přesto se pak s úsměvem věnoval mladým atletickým nadějím. „Dokázal bych si představit, že bych tady na Jungfraujochu v létě trénoval," vykládal olympijský šampion i mistr světa ve štafetě na 4x100 metrů a také muž, který zřejmě zanedlouho prolomí historickou metu: sto zaběhnutých stovek pod deset sekund. Se sněhem se v Jungfraujochu setkal vůbec poprvé.

Sníh v letních měsících si pochvaloval i jeho soupeř Cologna. „V létě mi někdy chybí, jsem moc rád, že tady můžu být," vykládal.

Atraktivní švýcarské místo už dříve pomáhala zpropagovat i jiná domácí sportovní hvězda – loni se tu na tenisovém dvorci představil finalista letošního Wimbledonu Roger Federer.

Markéta Lyachová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce