Rubriky:

Odjinud

Padl nový světový rekord! Podívejte se na pivo v hlavní úloze

18. května 2016 09:17 - Victoria

Na atletickém oválu se připravuje chlápek oděný pouze v trenýrkách a s jednou podivnou rukavicí, která navíc vypadá, že je gumová. Několik přihlížejících začíná tleskat a nadšeně jásat. Padá výstřel. Atlet do ruky nechráněné rukavicí bere láhev piva a obrací ji do sebe. I takhle skromně může začínat úspěšný pokus o nový světový rekord. Pivní dvoumíle není pro každého.

 

facebook J. Finlayson

Jim Finlayson z Britské Kolumbie není žádné ořezávátko. Patří mezi kanadské elitní běžce, je národním maratónským šampiónem a dříve se do historie zapsal také jako držitel světového rekordu na pivní míli. Průběžně vypít čtyři piva a odběhnout čtyři ovály na stadionu, to už vyžaduje velmi zkušeného běžce ‒ a nejenom běžce. Že se nyní pustil Finlayson do dvounásobné kilometráže i litráže tak není náhoda. Ještě před výběhem upozorňuje ostřílený atlet obecenstvo, že jeho současné počínání může mít i nežádoucí vedlejší účinky. Vyzdvihuje hlavně skutečnost, že pivní dvoumíli se ještě nikdy nikomu nepodařilo uběhnout bez potupného vržení. Jak dopadne on?

ČTĚTE TAKÉ: Pivo je nejlepší! Má to ovšem svá ale

Pivní dvoumíle obnáší konzumaci jednoho piva o obsahu alkoholu alespoň 5 % a objemu 355 ml, uběhnutí jednoho 400metrového oválu a toto ještě sedmkrát zopakovat. Co nejrychleji. Poslední kolo, kdy běžcům v žaludcích žbluňkají necelé tři litry pěnivého moku, je samozřejmě nejnáročnější. Pokud některé z piv opustí během závodu běžcovy útroby, je tento penalizován kolečkem navíc.

Jim Finlayson nakonec vytvořil nový světový rekord v této neobvyklé disciplíně výkonem 11:39 min. Zaslouží si však obdiv? Asi nakonec ano. I přes zdržení, které představuje konzumace piva, udržel průměrnou rychlost na úctyhodných 3:38 minutách na kilometr. Navíc se mu podařilo donést všechna piva přes cílovou čáru. Až poté co ji překonal, spěchal k nejbližšímu stromu.

DÁLE O PIVNÍ MÍLI:
Konečně jsme světoví! Pivní míle poprvé v Česku 
Pivo a rychlost Čechy baví. Přesto v této disciplíně nevynikají 
Češi opět dostali na frak. Americká babička přepije je i svoje děti 

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce