Rubriky:

Odjinud

Živě

„Sexy starej prďola“ ví, jak závodit i jak vydržet s manželkou

10. května 2017 09:32 - Oklahoma

Sexy starej prďola s 88 léty za sebou a se svou manželkou vedle sebe proběhl cílovou linii na závodech Oklahoma City Memorial na pět kilometrů. Jejich společná cílová fotografie se stala hitem internetu.

 

Profimedia.cz

Osmaosmdesátiletý Bob Kinder a jeho žena Betty (84 let) se mají rádi. A zcela evidentně mají také smysl pro humor. Jak jinak si vysvětlit, že ruku v ruce probíhají cílem závodu, přičemž muž má na své kšiltovce vyvedený velkými tiskacími písmeny „Sexy starej prďola"?

Běhání versus věk aneb Nejsem už na to moc starý?

Nápad na takovou výzdobu mu vnukla jedna letuška, když do letadla nastupoval s jinou kšiltovkou, která hlásala „Nevrlej starej prďola". Zřejmě ale stařík-vtipálek zapůsobil na krásnou ženu v uniformě úplně jinak, proto mu v žertu navrhla, aby nápis na kšiltovce nechal předělat. Se smíchem vyřčený kompliment brzy našel svůj odraz také v realitě.

Bob a Betty jsou svoji už šest desetiletí. A spolu také prožívají dobré i zlé. Třeba i dobré a špatné vtipy nebo náročné běžecké výzvy. Cíl překonávají držíce se za ruce. Tajemství jejich dlouhého spokojeného manželství je nikdy nechodit do postele naštvaní a vždy říkat: „Miluji tě."

Betty prodělala těžkou operaci srdce, při níž jí byla nahrazena jedna z chlopní. To jí ale nezastavilo. Pár si pětikilometrový závod naplánoval ještě před zjištěním, že bude potřeba operace. S požehnáním lékařů se Betty připravila na závod pomocí dlouhých hodin chůze.

Bob byl jediný, kdo o tom věděl. Manželé nechtěli, aby se o ni zbytek rodiny strachoval. Kinderovi se na závod samozřejmě chystají i příští rok.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce