Rubriky:

Odjinud

Švýcaři překvapili. Všechno zlato na světovém poháru bylo jejich

10. června 2017 07:59 - Cagliari

Minulou neděli na světovém triatlonovém poháru v italském Cagliari hodně překvapili Švýcaři. Uzurpovali si obě první místa a zvítězili jak v ženách, tak v mužích, přičemž šlo víceméně o nováčky.

Video již není dostupné

Reuters

Jolanda Annenová se poháru účastnila podruhé, Adrien Briffod poprvé. Annenová zvítězila hladce s náskokem 24 vteřin na Američanku Kirsten Kasperovou. Jako třetí do cíle doběhla Kanaďanka Joanna Brownová. Kasperová se z vody dostala na břeh jako první a v cyklistické fázi zůstávaly společně s Annenovou v úzkém kontaktu. Švýcarka ale nakonec plynuleji zvládla přechod do běžecké fáze, kde si už nenechala nic vzít. Kasperová měla nakonec co dělat, aby uhájila druhou pozici před nastupující Brownovou alespoň o jednu sekundu.

„Recyklovaný muž" závodí se srdcem, které není jeho

Mužská část se dočkala dalšího švýcarského překvapení, když nadějní favorité Jihoafričan Schoeman a Francouz Pujades ztratili pověstné sportovní štěstíčko. Schoeman s Pujadesem opouštěli vodu s velkým náskokem před ostatními a přechodové depo opouštěli s koly v okamžiku, kdy další závodníci do něj teprve nabíhali.

Na vedoucí dvojici se v cyklistické části dotáhla řada dalších včetně Briffoda. Briffod byl jedním z prvních, kteří opouštěli druhé přechodové depo a v běžecké části se rychle probíjel kupředu pronásledován pouze oběma favority.

S cílem nadohled to byl nakonec Briffod, kdo v sobě odhalil větší skryté rezervy a přesprintoval cílovou čáru jako první. Schoeman skončil druhý s šestivteřinovým odstupem od třetího Pujadese.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.

Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 červenec 2021 srpen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce