Rubriky:

Odjinud

Smrt manželky z něj udělala fanatického sportovce

27. července 2017 08:35 - Richmond

Tomu Guetzloffovi zemřela žena na rakovinu. Svých 118 kilo rozhýbal na její památku, aby o ně vzápětí přišel a stal se z něj fanatický maratonec. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, to už Tom, bývalý profesor chemie, ve svých padesáti letech už dobře ví. Běh mu pomohl zbavit se zármutku a bolesti a pak obsadil velmi důležité místo v jeho životě. Nyní si Guetzloff plní jeden ze svých největších snů.

 

Profimedia.cz

Většina z nás posuzuje délku života na roky. Ne tak ovšem Tom Guetzloff. Ten délku svého života měří na maratony. Letos mu je 65 maratonů. Své padesáté narozeniny oslaví příští rok, a to velmi netradičním stylem. Ještě před svými padesátinami v lednu 2018 slaví skutečnost, že zaběhl minimálně jeden maratón v každém z padesáti států USA. Taková předsevzetí většinou přicházejí z běžecké vášně a radosti. Ta Tomova ovšem přišla z temné strany osudu.

Kanadská legenda náhle zemřela, v držení má řadu světových rekordů

Tomově ženě Christine byla diagnostikována rakovina vaječníků. Následovala náročná operace a zhruba dvouletá chemoterapie. Ale nemoc napadala další a další orgány. „Řekla mi: Vím, že už se to nezlepší. Tome, podívej se na sebe. Musíš se dostat do formy, potřebuju, abys tu byl pro naše děti," líčil maratonec poslední manželské okamžiky. Ve věku pouhých 34 let jeho žena v noci zemřela.

Ten den ráno Tom vyšel z domu a uběhl 24 kilometrů. Říkali o něm, že je „pořádný kus chlapa". Jeho necelých 120 kilo tomu nahrávalo. Kdysi dávno hrával dobře fotbal, ale poslední roky trávil péčí o svou ženu Christine. Znovu objevený běh mu začal sloužit jako ventil k uvolňování smutku a bolesti. Zpočátku nešlo o žádné tréninky. Prostě jen vyšel ven a běžel tak dlouho, jak jen mohl.

Během dvou let po manželčině smrti dokončil Tom deset různých maratonů. A v hlavě se zrodil nápad: Poběží maraton v každém z 50 států USA a projekt dokončí ještě dříve, než jemu samotnému bude 50 let. Od čtyř pěti maratonů ročně se rychle dostal i na 18. Na konci června tohoto roku uběhl maraton v posledním zbývajícím státě. Až tam jej dovedlo přání nemocné ženy.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce