Rubriky:

Odjinud

Sportovní rodina, která má mnohé společné. Hlavně běžecké boty

1. srpna 2017 09:29 - Praha

Ideální období, prázdniny a dovolené. Běžci si užívají závodů, kterých jsou tisíce. Klasika, silnice, krátké, ultra, zážitkové běhy, příroda, hory, voda, překážky, extrém. Každý si vybere. Jedním z tradičních je také Spartan race, který pořádá několik závodů ročně. Konkurence roste, proto musí i tento závod stále vymýšlet novinky.

 

Facebook: Spartan Race Czech Republic

„Pořád je třeba vymýšlet něco nového. Zároveň se snažíme lidem ponechat i to "jejich", co milují a kvůli čemu se vrací," stojí si za svým organizátoři akce, která je pořádána po celém světě.

V Česku je více než osmdesát skupin SRTG (Spartan Race training groups), které se pravidelně scházejí, trénují a poté i závodí. Jako velká rodina.

Kdo nestihl tento adrenalin, má stále letos šanci, emoce můžete zažít také 19. srpna v Litovli a 23. září v Liberci.

Součástí závodu v Litovli i v Liberci bude nedělní Charity Sprint. Tento charitativní běh vznikl v propojeni s Nadací Nova. Speciální vlna běžců ve žlutých trikách vyběhne po skončení sprintu. Jedná se o speciální verzi "závodu" pod heslem "Race for a reason", kdy jde spíše o to pomoci, zažít závod trochu jinak a s přáteli.

Součástí víkendu v Liberci je Hurricane Heat. Jde o speciální formu endurance disciplínu. Jedná se o týmové zdolávání úkolů, překážek a je určen pro omezený počet přihlášených.

Stovky dětí vyběhnou do terénu

Někteří jsou proti masovým běhům, jiní je vyhledávají pro svoji atmosféru. V Litovli se očekává 5500 sportovců, z toho cca 700 dětí. Podobná čísla čekají také pod Ještědem.

Závod v Litovli se poběží v chráněné krajinné oblasti a na trati bude hodně vody. Mezi běžci je Litovel pro to známá a velice oblíbená. V Liberci se běží v kopcovitém terénu, v oblasti Ještědu. Tady si užijí zase vyznavači kopců.

Pokud si sami nevěříte na desítky kilometrů a desítky překážek, můžete nastoupit například za jeden tým. Jako loni razí tento směr i Benzina tým. Stačí se jen dostat mezi vybrané. Šance stále je.

„I tentokrát se do kvalifikace bude moci přihlásit každý. Zájemci opět projdou tvrdým testem v podobě kruhového tréninku, šance obléknout dres Benziny bude oproti závodu v Koutech o něco vyšší, plánujeme totiž rozšířit velikost týmu na 40 lidí," láká běžce Agnieszka Bobrukiewiczová.

Kdo dá letos Spartana?

lik, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 říjen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce