Rubriky:

Odjinud

Živě

Naháč brázdí zimní Kanadu. Policie se nestačí divit

12. ledna 2018 08:23 - Toronto

Zatímco úřady ústy meteorologů vydávají pro veřejnost varování před silnými mrazy, Kanaďan Sam Litvin si z přírodních živlů nic nedělá a pravidelně vybíhá na svou běžeckou porci od dvou do pěti kilometrů. Jen v botách, šortkách a rukavicích. Policie jej zastavuje v domnění, že je nějakým úchylem či snad sám obětí nějakého zvrhlíka. Naposledy jej ale zastavil štáb kanadské televize. A nestačil se divit.

 

Profimedia.cz

Toronto má nového maskota. Je jím 67letý Sam Litvin, který vyráží každý den ze svého domova proběhnout se jen tak v šortkách. V létě úplně stejně jako v třeskuté zimě. Snad jen ty palčáky a kulicha na teplejší část roku odkládá.

Mohlo to být sportovcovo poslední ráno, zasáhly technické služby města

Zapomeňte na poučky z chytrých knih a návodů. Do zimy vybíhat se třemi vrstvami? Základní, zateplovací a neprofoukavá vrstva? Pche! Zapomeňte, tenhle stařík vám změní priority naruby. V rozhovoru pro místní televizi přiznává, že „nemá žádný specifický důvod" pro to, aby v zimě běhal div ne na Adama. „Prostě jsem se tak rozhodl. Můžete to zkusit také, je to stejné jako v létě," nabádá Sam v rozhovoru svého moderátora.

„Samozřejmě to není komfortní," přiznává vzápětí. Na druhou stranu ale dodává, že venku bude mínus 18° C bez ohledu na to, co bude mít na sobě. „Zkouším, jak dlouho to venku můžu vydržet. Je to pro mne určitý druh výzvy," vysvětluje ztepilý stařík moderátorovi. A jeho doporučení, jak vzdorovat nízkým teplotám? „Prostě se rozeběhněte."

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce