Rubriky:

Odjinud

Živě

Na svoje třicáté narozeniny to roztočil v poušti

11. ledna 2018 09:01 - Santa Barbara

Skye Sander se na své třicáté narozeniny rozhodl udělat něco výjimečného. Dal si jeden nelehký úkol sportovní a jeden nelehký úkol finanční. Oba se mu nakonec podařilo splnit ‒ uběhnout 155 mil pouští Jižní Ameriky a získat pro charitativní organizaci bojující s chudobou 30 000 dolarů. Slušný výkon na to, že nikdy moc netrénoval, co říkáte?

 

Profimedia.cz

Všechno to začalo tím, že Skyův švagr zdolal svůj první pouštní ultramaratón napříč Saharou a zároveň získal peníze pro organizaci Opportunity International. Skye byl vždycky jedním z těch, kteří se toužili někam posouvat a neustále vyzývat své limity. Věděl, že už brzy se sám postaví něčemu podobnému.

Démon na vozíku: Ke sportu ho přivedl úraz. Charita ho ale moc nebaví

Nyní se daly věci do pohybu a Skye se rozhodl překonat své obavy a strach, zavázat tkaničky běžeckých bot a vyrazit do Patagonie. Měl pro to hned dva dobré důvody. Jednak do termínu závodu spadaly jeho 30. narozeniny, jednak se objevila příležitost, jak podpořit charitativní organizaci bojující proti chudobě a zároveň působící v jeho zaslíbené zemi Kolumbii.

Congratulations to Skye Sander raised USD30,000 for Opportunity International while running RacingThePlanet: Patagonia this year. His story was published in Men's Running magazine UK PC Zandy Mangold

Zveřejnil(a) RacingThePlanet dne 8. leden 2018

Skye totiž svých první osmnáct let života strávil v Kolumbii, kde se narodil jako syn do misionářské rodiny k dalším třem svým sestrám. Dobře věděl, v jaké bídě mnoho obyvatel žije. Španělsky uměl číst a psát dříve než anglicky a vždy se považoval více za Kolumbijce než za Američana. A tak vyslyšel boží volání a vydal se na běžeckou pouť o 250 kilometrech a načítaným převýšením 4200 metrů bez podpory (tzv. self-supported race ‒ pozn. red.). Překonávat musel ledové řeky i vyschlé pouštní oblasti až k neprostupným Andám, což nakonec zvládl.

Skye odpromoval na Westmont College v oboru obchod a ekonomie a nyní žije se svou ženou a dcerkou v kalifornské Santa Barbaře. Kromě Boha patří mezi jeho koníčky taky fotbal, cestování a dobrá kniha.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce