Rubriky:

Odjinud

Živě

Síla stejné krve: Otec a syn bojují o rekord. Už potřetí

20. dubna 2018 07:54 - Londýn

Graham a Ben Greenovi jsou otec se synem. Žijí ve Velké Británii. Ale místo toho, aby spolu sledovali fotbal v televizi nebo hráli bridge, raději běhají. Obutí v maratonkách toho spolu zažili už opravdu hodně. Mají i několik zápisů v Guinnessově knize rekordů. A letos chtějí svůj vlastní rekord navíc překonat. Jejich disciplína není ovšem zrovna z nejjednodušších.

 

instagram G. Green

Rodinné duo z britského Warringtonu dosáhlo už v roce 2014 na maratónu v Londýně kombinovaného času 5 hodin, 18 minut a 35 vteřin. To je v průměru pod 2:40 na každého z nich. Úctyhodný výkon na amatérské sportovce! To ale zdaleka není všechno. O rok později na téže akci předvedli součtový čas 5:02:12. Každý z nich se tak v průměru dokázal zlepšit o více jak osm minut. A na letošní maratón v hlavním městě, který se poběží 22. dubna, nastupují s cílem prolomit hranici pěti hodin ‒ a znovu se tak dostat do knihy rekordů.

Devítiletý chlapec vytvořil světový rekord. Porazil i svého otce

Otec Graham k tomu odhodlaně říká: „Pokusíme se dostat pod pět hodin. Já už nemládnu, v den závodu mi bude 53 let a je jasné, že v životě člověka je jen vymezený prostor pro možné rekordy. Myslím si, že toto je jedna z našich posledních příležitostí, kdy se o to můžeme pokusit."

Ve světě atletiky nejspíše i existují dvojice otec-syn, které by také mohly aspirovat na rekordy a jejichž součtový čas by si s výsledkem Greenových nic nezadal. Háček je ovšem v tom, že pro zápis je potřeba, aby otec i syn běželi stejný závod na stejném místě a ve stejný čas. A tady mají Graham s Benem velkou výhodu. I o to totiž jde.

Vývoj dalšího rekordního pokusu bude jistě zajímavý. Otec Graham si totiž v listopadu zlomil čéšku a stále se ještě vrací na svou předchozí výkonnostní úroveň. Tvrdě trénuje, pracuje na splnění společného snu a pevně věří v úspěch. Denně naběhá 16 kilometrů a odpočinek si dopřává jen jeden den v týdnu. Jeho syn Ben má zcela opačný přístup. Nabíhá méně kilometrů, snaží se je však absolvovat ve vysokých intenzitách.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce