Rubriky:

Odjinud

Živě

Amatér zdrcujícím způsobem zesměšnil další baštu profesionálů

23. května 2018 07:38 - Tokio

Poté co Juki Kawauči překvapivě a ve velkém stylu vyhrál na letošním maratónu v Bostonu a týden nato si dal japonský půlmaratón Gifu Seiryu Half-Marathon jako regenerační běh, při němž s časem 1:04:35 skončil celkově čtrnáctý, patrně dobře zregeneroval. Naznačuje to jeho zdrcující vítězství v prvním ultra.

 

Sport.cz

Při loňském rozhovoru pro Běhání Kawauči naznačoval, že i na další roky chystá jak pořádné výkony, tak i spoustu legrace. Připomeňme, že Juki v minulosti trhal běžecké rekordy například také ve smokingu nebo v převleku za pandu. Teď se mu podařilo oboje skloubit dohromady ‒ z legrace si poprvé v životě vyzkoušel běžet ultra a se skromností sobě vlastní jej vyhrál o více než třicet minut.

11 důvodů, proč byste měli milovat Kawaučiho

Kawauči si do svého životopisu od nynějška zapisuje také vítězství v ultramaratónu Yatsugatake Nobeyama z japonského Nagana, které měří 71 kilometrů. Tady se mu, řečeno s trochou nadsázky, podařilo zesměšnit nejen traťový rekord, který překonal o více jak šest minut, ale i druhého závodníka v pořadí, který po něm dorazil do cíle s více než půlhodinovým zpožděním.

Celková potupa je samozřejmě o to větší, když k výsledku započítáte fakt, že Kawauči je ryze amatérský běžec. S tradičním japonským odevzdáním chodí normálně do práce. Rád by trénoval i vícefázově, ale z časových důvodů si něco takového prostě nemůže dovolit. Vysoké tréninkové dávky tak na něj čekají až o víkendu.

Nedávno se začalo proslýchat, že se Juki Kawauči chystá vstoupit na profesionální dráhu. Musel by tak opustit kancelářské místo u vládní agentury, což by ale ve výsledku znamenalo také to, že tento „Citizen Runner", Občan-běžec by konečně mohl přijmout podporu od sponzorů. Nedávný vývoj naznačuje, že by si vytrvalec o peníze v budoucnu nemusel dělat nejmenší starosti.

kü, Sport.cz

Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce