Rubriky:

Radíme

Běh je bezpečnější než domácí práce

19. února 2015 16:21 - Praha

Údaje pojišťoven hovoří jasnou řečí čísel statistik. Obavy, že byste se mohli při běhání zranit, jsou v podstatě liché. Celkově vychází vykonávání domácích prací jako mnohem nebezpečnější činnost než sport jako celek. Pozor tedy na leštění okenních tabulí, mytí nádobí, vysávání prachu či vylepšování lustrů v obýváku pomocí prachovky!

 

RunCzech

Na druhou stranu je sport s každým pátým zraněním hned na druhém místě v žebříčku činností, u nichž přicházejí lidé k úrazu.

Jak se vyhnout běžeckým zraněním?

Podle statistik uděláte vůbec nejlépe, když se kromě domácích prací budete držet dále také od fotbalu. Pokud takový běžec nebude hrát nikdy fotbal, pravděpodobnost jeho zranění je mizivá. V domácnosti se totiž odehrává přibližně každá druhá pojistná událost. A vezmeme-li v úvahu právě sport, tam se více než celá třetina případů řešených pojišťovnami, odehrává na trávníku fotbalového hřiště.

Běžecká abeceda: I cesta může být cíl

Pravověrný běžec udělá opět velmi moudré rozhodnutí, bude-li se dále vyhýbat i jízdě na lyžích. Tam je procento úspěšnosti také poměrně vysoké ‒ celá čtvrtina úrazů při sportovních aktivitách jde na vrub dvěma ďáblovým prkénkům.

Hůře než běh je na tom dokonce i jízda na kole. Mnoho běžců s oblibou občas využívá i dobrodiní svého kovového oře. Útěchou jim může být fakt, že z celkových sportovních úrazů se bicykl do statistik zapisuje už jen pouhými osmi procenty.

Čtyři ze sta

Čtvrté místo obsazují ostatní míčové sporty s pětiprocentním podílem na smutných statistikách. A na páté pozici končí naše oblíbené běhání. Přibližně čtyři lidé ze sta, kteří potřebují ošetření po provozování sportovní aktivity, jsou běžci.

Vysoká čísla u uvedených sportů jsou samozřejmě ovlivněna také tím, kolik lidí se daným aktivitám věnuje. Jak možná víte z našeho předchozího článku, těchto pět aktivit patří v České republice k těm nejoblíbenějším. Je tedy logické, že se u nich lidé také více zraňují. Je tedy nutné mít strach a zříkat se aktivních radovánek? Rozhodně ne! Běháme dál.

kü, Sport.cz

Zranili jste se někdy při běhání?


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 červen 2020 červenec 2020 srpen 2020 září 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce