Rychlostní týden v centru metropole

28. srpna 2015 14:07 - Praha

Všímaví Pražané už jistě zaregistrovali jakousi podivnou skupinu staveb, která z ničeho nic vyrostla na náměstí Republiky, přímo před Obecním domem. A všude nápisy o nalézání své rychlosti. No ano, bude to asi něco s běháním. Co ale čekat? Dřinu, pot, pachuť krve ve vyprahlých ústech. A příjemná překvapení.

 

nike.com

Nike Speed Week, Rychlostní týden je akce určená pro všechny příznivce běhu. Pro ty už zaryté i pro ty ještě vyorané, kteří svůj vztah k této pohybové aktivitě teprve hledají. Možná tady je ta dobrá příležitost jej nalézt. Kromě tréninků noční Prahou, jež budou začínat i končit na náměstí Republiky, je možné si vyzkoušet několikero dalších atrakcí.

Míle na rychlost

Asi nejzajímavější z nich bude rychlostní míle (1.609344 km) po nejatraktivnějších částech Prahy ‒ aniž byste museli opustit náměstí. Vše se odehrává na běžeckém pásu s věrnou projekcí obrazu na stěnu a velmi zdařile připravenými „kilometrovníky". Díky precizní časomíře si můžete ověřit, jak na tom doopravdy jste a jak zvládnete náročné podmínky reálného běhu v kombinaci s během na pásu.

Hodná děvčata v organizátorských tričkách vás bleskurychle připraví o obuv, aby na jiném stroji zanalyzovala váš běžecký došlap a pak vás na vlastní chodidla nechala vyzkoušet si některý z modelů nejnovější kolekce bot na běhání. A protože se běžecká obuv nejlépe zkouší právě při běhu, je tu divácky asi nejatraktivnější část ‒ otevřená 50metrová dráha s časomírou na fotobuňky. Nemusíte mít tedy žádný čip, žádné stopky, prostě jen běžíte a technika měří všechno za vás.

Padesátka v Boltově stylu?

Skvělou věcí je zde i letmý start. Nemusíte vybíhat ze strnulé pozice a nulové rychlosti, ale začnete kousek před startovní čárou, kterou pak můžete protnout už víceméně v plné rychlosti. Je sice pravda, že Usain Bolt by se našim výkonům asi nejspíše pobaveně vysmál, útěchou nám ale může být povzbuzování okolostojících přihlížejících. Pakliže budou v jejich řadách i vaši dobří kamarádi, jistě padne i nějaké to ostřejší slovo. Určitě vás přátelé nechtějí urazit, ale spíše bodře vyhecovat k nejlepšímu výkonu.

Nutno uznat, že i načasování akce, od této středy do neděle 30. srpna, bylo dobře promyšlené. Kryje se totiž také s atletickým MS v Pekingu. Jen tak se mi mohlo stát, že jsem v kanceláři těsně před odchodem na akci ještě v televizi stačil zahlédnout nádherné vítězství Zuzany Hejnové na 400 metrů překážek, abych se už o pár minut později fotil s jejím portrétem v životní velikosti na zdi jedné z improvizovaných budov Speed Weeku.

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.

Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce