Konečně jsme světoví! Pivní míle poprvé v Česku

8. října 2015 09:01 - Brno

Není to tak dávno, co jsme informovali o poměrně bizarním závodě v běhu na jednu míli, tedy 1,6 kilometru, se současným vypitím čtyř piv. Velmi nás překvapilo zjištění, že Češi, Moravané a Slezané, světové jedničky v pití piva, v této disciplíně nejenže nevynikají, ale vůbec v ní nefigurují. Čas však postoupil. Na scénu vstupují borci z Česka!

 

ABC Cyklosport Pivní míle

To, že nemáme oficiální závody na pivní míli, už není pravda. To, že v oficiálních výsledcích za prvních 1000 běžců a běžkyň nemá Česká republika jediného zástupce, už zaplaťpánbůh také není pravda. A mohou za to borci z Brna, kteří vzali věc pevně do svých vysportovaných rukou a zorganizovali první ročník oficiální pivní míle.

Jeden ročník, dva závody

Odezva prvního květnového závodu byla obrovská a účastníci si po něm doslova vydupali pokračování ještě letos. Zúčastnit se tak můžete už 2. závodu 1. ročníku. Vše je pod odborným dozorem lékařů i vědců brněnské univerzity, která zajišťuje oficiální čipovou časomíru. Účastníci prvního ročníku odcházeli domů plni nadšení a chvály.

„Z osmdesáti účastníků prvního závodu vzešly pouze dvě stížnosti. Jednomu závodníkovi chutnala naše jablka a chtěl jich více ve startovním balíčku. Druhý si přál pivo více vychladit. Věřím, že tentokráte budou ‒ i vzhledem k podzimnímu termínu ‒ spokojeni už úplně všichni," směje se ředitel závodu Libor Tuček.

Štafety otevírají další možnosti

Oproti první akci zařazují organizátoři také štafety. Pokud se tedy cítíte na pivní míli sami, směle do toho! Pokud si ale přejete prožít neopakovatelný závod ve společnosti dalších tří kamarádů, máte také možnost. Zaregistrovány jsou už mužská, smíšená, ale třeba i zcela dámská družstva. Za podívání bude jistě stát tým brněnských mediček. „Jeden ovál a jednu třetinku zvládne každý. Na pivní míli každý nemá, tam už je třeba mít něco za sebou jak v běhání, tak také v pití," hodnotí náročnost akce ředitel Tuček.

Oficiální registrace je již uzavřena, pokud ale budete mít v neděli v 11 hodin cestu kolem brněnského stadiónu Moravské Slavie, určitě se stavte. Možnost registrací je také na místě. „Nikoho žíznivého určitě nevyženeme!" dušuje se Libor Tuček. Pije se lobkowiczká dvanáctka.

Více informací o závodu zde.

Pivní míle
třetinka piva
běh 400 m
třetinka piva

běh 400 m

třetinka piva

běh 400 m

třetinka piva

běh 400 m

Konec - radost, veselí, euforie

ČTĚTE TAKÉ: Pivo a rychlost Čechy baví. Přesto v této disciplíně nevynikají

René Kujan, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2022 únor 2022 březen 2022 duben 2022 květen 2022 červen 2022 červenec 2022 srpen 2022 září 2022 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce