Rubriky:

Radíme

Sex a sport. V některých případech to prý nejde dohromady

29. prosince 2017 08:03 - Berlín

Pohyb, aktivní životní styl má prokazatelně příznivé vlivy nejen na fyzickou kondici, ale také na tu psychickou. O čem se až tak moc nemluví, je skutečnost, že některé druhy sportů mohou nepříznivě ovlivňovat mužskou potenci a způsobovat poruchy erekce. Patří snad vaše oblíbené pohybové aktivity mezi taková nebezpečí?

 

Profimedia.cz

Podle výzkumů jedné německé university existuje už po dvouhodinovém běhu vysoké riziko, že tělo muže bude natolik oslabeno, že nebude schopno „dobrého sexu". „Hladina testosteronu klesá u vytrvalostních sportovců tak moc, že to může mít negativní vliv na jejich libido," tvrdí doktor Frank Sommer z Univerzitní kliniky Hamburk-Eppendorf. Že by právě v tomto zjištění vězela touha maratónců překonat bájnou hranici dvou hodin?!

Chcete více chuti na sex, běhejte. Ale budete menší, zjistili vědci

Jedním dechem ovšem doktor Sommer dodává, že jak působí dlouhé běhy na mužnou sílu negativně, tak krátké intenzivní tréninkové jednotky působí směrem zcela opačným, jako prevence. Při střídání rychlých a pomalých fází při intervalovém tréninku dochází podle něj ke značnému zlepšení prokrvení nejdůležitějších mužských partií. I na tomto příkladu je vidět, že různorodost, strukturovanost a propracovanost tréninku není klíčová pouze k dosažení stupňů vítězů, ale i k dosažení rodinné pohody.

Nepatříte snad k běžcům a říkáte si, že jste tudíž z obliga? Nemusí tomu tak být! Jsou i horší druhy sportů, které na mužské přirození mají negativní vliv. Pokud jezdíte na kole či motorce, měli byste být obzvláště na pozoru. Univerzitní klinika v Kolíně nad Rýnem zkoumala téměř dvě tisícovky cyklistů a dospěla ke zjištění, že jízda na kole výrazným způsobem negativně ovlivňuje prokrvování oblasti rozkroku, přičemž procento impotentních mužů bylo mezi cyklisty v dané věkové kategorii třikrát větší než v běžné populaci. Vědci důrazně nabádají k používání širších sedel, která tolik neutiskují rodinnou chloubu cyklistů a k pravidelnému zařazování jízdy ze sedla bez ohledu na právě projížděný terén.

Podobně alarmující výsledky přinesly výzkumy i mezi motorkáři a jezdci na koni. Člověk aby se pomalu bál věnovat se nějakému sportu. Snad budou následovat i další studie, které vyvrátí takováto alarmující tvrzení. Je to asi jediná naděje pro běžce-muže. Vždyť ještě poměrně nedávno existovaly výzkumy tvrdící, že člověk trénující více než třikrát týdně bídně zhyne na vyčerpání! Nebo že brokolice je zdravá a chutná zelenina...

Takže nezoufejte, nepřestávejte doufat a ani se hýbat! I kdyby všechny takové výzkumy měly pravdu, nicnedělání vás zahubí dříve a mnohem bolestivějším způsobem!

kü, Sport.cz

Pociťujete na sobě v oblasti sexu negativní vliv běhání?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 květen 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce