Rubriky:

Biatlon

Hvězdná biatlonistka se vrací do Světového poháru! Představí se v Novém Městě

19. prosince 2018 12:04 - Nové Město na Moravě

Laura Dahlmeierová bude v Novém Městě na Moravě poprvé v sezoně bojovat o body ve Světovém poháru. Dvojnásobná olympijská vítězka z Německa kvůli zdravotním problémům vynechala úvodní dva soutěžní víkendy v Pokljuce a Hochfilzenu, na Vysočinu už si ale naplánovala comeback a nechybí v nominaci na páteční sprint.

 

Český biatlon, Petr Slavík

Pětadvacetiletá Dahlmeierová musela na podzim kvůli opakovaným a vleklým infekcím přerušit přípravu. Znovu trénovat začala teprve v listopadu a s jejím návratem se počítalo spíše až po Novém roce. V minulém týdnu už se ale představila v IBU Cupu v Riddaně a s Romanem Reesem obsadili druhé místo v závodě smíšených dvojic.

Právě v Novém Městě v roce 2013 poprvé startovala Dahlmeierová na seniorském mistrovství světa. A před třemi lety v českém středisku držitelka rekordních pěti zlatých medailí z loňského MS v Hochfilzenu vyhrála první individuální závod SP v kariéře, shodou okolností sprint. Od té doby vybojovala v seriálu ještě 18 prvenství.

"Nové Město je pro mě speciální a celkem významné místo. Takové místo (mých) premiér. Když na něj pomyslím, vybavují se mi krásné vzpomínky," uvedla na sociálních sítích. Její realizační tým ale varuje před přílišným očekáváním. "Laura po zdravotní stránce snese plnou zátěž, je ale zcela druhořadé, jak se umístí," podotkl jeden z trenérů Florian Steirer.

Od Dahlmeierové se nicméně očekává, že nastartuje lepší časy pro německý ženský tým, který zažívá nejhorší vstup do sezony v historii. Němky v ní ještě nevybojovaly žádné medailové umístění.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.