Rubriky:

Biatlon

Soukalová hledala poutko od hůlky a téměř prošvihla start! Den blbec, ulevila si

11. ledna 2015 17:28 - Oberhof

Další ukázka roztržitosti Gabriely Soukalové. Nedělní závod s hromadným startem při biatlonovém Světovém poháru v Oberhofu málem prošvihla. Po nástřelu se ještě vracela do buňky pro oblečení a cestou na start ztratila poutko od hůlky.

 

Slavík Petr biatlon, Český, ČTK

"Prostě další den blbec. Po nástřelu mi bylo docela zima, a tak jsem se rozhodla, že si pod kombinézu navléknu ještě jednu vrstvu oblečení. Při značení lyží a zbraní jsem ale zjistila, že jsem někde ztratila poutko od hůlky," popisovala začátek trablů.

Zbývaly už jen nějaké tři minuty do startu. "Naštěstí jsem poutko ve spěchu objevila v mezeře pod schody, což byla úleva, ale pak jsem už musela ze servisní buňky opravdu hodně rychle utíkat," líčila dramatické momenty. Do lyží se zapínala na poslední chvíli, kdy už bylo všech 29 soupeřek připravených vyrazit.

Česká biatlonistka ani nestihla zaujmout svou pozici, prožila tak trochu letmý start.  „Gabče se prostě občas stane, že něco nestíhá, ale já mám pro ni pochopení, taky jsem občas někam přišel pozdě" líčil trenér Zdeněk Vítek a Soukalovou pochválil za desáté místo v cíli.

Svými příhodami, při nichž stále něco zapomíná či ztrácí, je česká biatlonová kráska pověstná. „Opravdu se snažím, aby k něčemu takovému nedocházelo. Dávám si záležet, ale přijde mi, že čím více si dávám záležet, tím je to horší. Jako třeba s těmi padajícími holemi při střelbě, dneska jsem se ji zase musela zvedat nadvakrát. No nic, ještě to nakonec všechno docela dobře dopadlo," konstatovala s úlevou v hlase.

kez, Právo

Zrušit