Rubriky:

Biatlon

Česká štafeta biatlonistů na bednu nedosáhla. V Ruhpoldingu skončila šestá

15. ledna 2015 15:40 - Ruhpolding

Mužská štafeta biatlonistů nenapodobila v bavorském Ruhpoldingu úspěch žen, které ve středu deklasovaly zbytek světa. Kvarteto v sestavě Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec však může být spokojeno, v závodu Světového poháru na 4x7,5 km obsadilo šestou příčku. Dosáhlo tak nejlepšího výsledku v sezóně. Vyhrálo Norsko před domácím Německem a Ruskem.

 

Petr Horník, Právo

Krčmář dal zapomenout na kotrmelce z minulého týdne v Oberhofu, kde byl na prvním úseku stažen ze závodu, a jel tentokrát výborně. Střelbu vleže i vestoje zvládl čistě i v souboji s nejrychlejšími soupeři a předal Šlesingrovi druhý v balíku devíti štafet.

Šlesingr celkem čtyřikrát dobíjel, lehce ztratil kontakt s čelem a jel pátý s odstupem 49 vteřin na vedoucí Slovince. I Soukup absolvoval opravné rány, přesto držel páté místo, ale zezadu se přiblížily na dohled Francie a Rakousko.

Moravec na závěr bojoval právě s Francií a Rakouskem o 4. až 6. místo, ale vedoucí muž SP Martin Fourcade z Francie a Rakušan Simon Eder se mu vzdálili po stojce. Češi tak dojeli šestí se ztrátou půl minuty na vítěze.

Svendsen rozhodl v závěru

"Asi není komu co vytknout, možná dobíjení u Michala nebo Jardy. Jsme třicet vteřin za prvníma a celá štafeta jela super. Krčmář zaslouží pochvalu, po Oberhofu to tady zvládl na jedničku podtrženou," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi.

V prosinci v Hochfilzenu při prvním štafetovém závodu této zimy byli Češi sedmí s více než tříminutovým odstupem na čelo, v Oberhofu nedokončili a nyní si zajeli maximum sezóny. "Těší mě zejména malý odstup na vítěze a další soupeře před námi. Možná kdyby Boušek (Šlesingr) tolik nedobíjel, mohli jsme být o něco výš. Na druhou stranu je cenné, jak těžkou situaci zvládl, protože se vyhnul trestnému kolu. Porazit někoho z té silné pětky před námi bude vždy hodně těžké," řekl Moravec.

Do čela se na třetím úseku dostalo Norsko a domácí Německo. Závěrečnou střeleckou položku zvládl lépe k radosti tribun Simon Schempp, ale Nor Emil Hegle Svendsen ztrácel jen několik metrů a dotahoval se i Rus Andrej Šipulin. V posledním běžeckém kole se Svendsen na Schemppa dotáhl. Před stadiónem pak nastoupil a vybojoval pro Norsko štafetové vítězství. Rusko bylo třetí.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):
Muži - štafeta (4x7,5 km):
1. Norsko (Björndalen, Bjöntegaard, J. T. Bö, Svendsen) 1:09:42,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení)
2. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -4,6 (0+4)
3. Rusko (Garaničev, Lapšin, Volkov, Šipulin) -8,4 (0+8)
4. Francie -23,8 (1+5)
5. Rakousko -24,5 (1+8)
6. ČR (Krčmář, Šlesingr, Soukup, Moravec) -30,8 (0+7)
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon