Šlesingr byl v biatlonovém sprintu Světového poháru desátý, vyhrál Johannes Bö

Biatlonista Michal Šlesingr skončil desátý v dnešním sprintu Světového poháru v Ruhpoldingu. Další český závodník Ondřej Moravec dojel třináctý. S velkým náskokem vyhrál Nor Johannes Bö.

Biatlonista Michal Šlesingr na střelnici

Šlesingr musel na jedno trestné kolo po chybě vleže, stojku ale zvládl čistě a měl dvanáctý běžecký čas. Moravec byl v běhu dokonce třetí nejrychlejší, ale klesl o tři místa za Šlesingra, jelikož vleže nesklopil svými ranami dva z pěti terčů.

Ještě v polovině závodu jel nadějně Jaroslav Soukup. Tři chyby vstoje ho ale odsunuly z elitní desítky, do které v té době patřil, až na konečné 31. místo. "Jsem na něj znovu naštvaný. Měl to výborně rozběhlý, ale dal zase vstoje za tři a tohle mu na pohodě nepřidá," řekl šéftrenér Ondřej Rybář v České televizi. Čtvrtý z českých biatlonistů Michal Krčmář udělal dvě chyby a obsadil 44. místo.

Johannes Bö střílel perfektně a předvedl nejrychlejší běžecký čas. Proto před druhým Simonem Schemppem z Německa vyhrál o 24,5 sekundy. Třetí skončil další domácí biatlonista Arnd Peiffer, který už na vítěze ztratil skoro minutu.