Znovu skvělé holky, štafeta biatlonistek dojela v Anterselvě druhá

Čtveřice Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a finišmanka Veronika Vítková dojela druhá v biatlonové štafetě v italské Anterselvě. Vyhrály Němky. Mužská štafeta Michal Krčmář, Michal Šlesingr, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec dojela šestá. Češi tak zopakovali umístění z minulého týdne, kdy skončili šestí v německém Ruhpoldingu. Podruhé za sebou vyhráli závod Světového poháru Norové, druhé místo berou Němci a třetí byla Francie.

Zleva Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Eva Puskarčíková v cíli.

České biatlonistky sice nevyhrály potřetí za sebou štafetu Světového poháru, ale stupně vítězů neopustily. V poryvech větru v italské Anterselvě jako jediné nemusely na trestné kolo a v sestavě Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a finišmanka Veronika Vítková skončily druhé. Z výhry se podruhé v sezóně radovaly Němky, třetí místo obsadilo kvarteto Ukrajiny.

Landová finišmance Vítkové předávala na sedmém místě s minutovou ztrátou za Ruskami, ale stále ve skupině bojující o bronz. Vítková pak do posledního kola vyrážela už druhá. Sice daleko za vedoucími Němkami, ale s pohodlným náskokem před pronásledovatelkami. V cílové rovince už se usmívala a mávala nadšeně obecenstvu.

Češky stály na stupních vítězů ve všech štafetových závodech této zimy. V Hochfilzenu dojely třetí, pak triumfovaly v Oberhofu a v Ruhpoldingu. V cerlkové klasifikaci štafet vedou o 23 bodů před Německem a o 28 před Běloruskem.

"Holky podaly skvělý kolektivní výkon. S prudkým větrem se každá poprala po svém. Nedá se na nic dělat, musíte si na střelnici chvíli počkat. Jako jediná dnes naše štafeta neběžela ani jedno trestné kolo," pochvaloval si trenér Zdeněk Vítek. "Teď už můžeme diváky jen pozvat na Světový pohár do Nového Města na Moravě," dodával s poukazem na domácí podnik od 6. do 8. února.

Mužský závod rozjel solidně Krčmář a Šlesingr přiblížil tým k bojům o stupně vítězů. Soukup na třetím úseku po čisté položce vleže jel skoro jedno kolo třetí, ale vstoje dvakrát opravoval a klesl na šesté místo. Dobíjet musel i finišman Moravec a do cíle dovezl štafetu šestou s odstupem skoro minuty a čtvrt za vítěznými Nory.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):
Ženy - štafeta 4x6 km:
1. Německo (Hildebrandová, Preussová, Kummerová, Dahlmeierová) 1:18:47,7 (2+10),
Muži - štafeta 4x7,5 km:
1. Norsko (Björndalen, T. Bö, J. Bö, Svendsen) 1:15:36,7 (0 trest. okruhů+5 dobíjení),