Rubriky:

Biatlon

Krčmářův výpadek při střelbě pohřbil naděje. Češi ve štafetě dvojic v Novém Městě neuspěli

6. února 2015 14:56 - Nové Město na Moravě
(Aktualizováno: 6. února 2015 15:49)

Biatlonové šílenství v Novém Městě na Moravě definitivně vypuklo. Vyprodaná Vysočina aréna se ale při premiéře smíšené štafety dvojic ve Světovém poháru českého úspěchu nedočkala. Eva Puskarčíková s Michalem Krčmářem obsadili především kvůli nezvládnuté střelbě mužského zástupce až třinácté místo se ztrátou 3:12,2 minuty. Závod vyhrála štafeta Ruska ve složení Jana Romanovová a Alexej Volkov, druzí skončili Norové, třetí Ukrajinci.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Naděje českého týmuskončily na druhém úseku, kdy Krčmář po položce vleže musel na tři trestná kola. Na střelnici pak na třetím úseku ve snaze dohnat ztracený čas selhala i Puskarčíková, která vestoje i přes dobíjení nechala nesklopené dokonce čtyři terče.

Podobný osud potkal na poslední střelecké položce do té doby jasně vedoucí Němce. Erik Lesser na závěr musel na tři trestná kola a propadl se na čtvrté místo. Vedle vítězných Rusů se před něho dostaly ještě týmy Norska a Ukrajiny.

V 17:30 odstartuje v Novém Městě smíšená štafeta, v níž bude české barvy hájit kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec.

SP v biatlonu v Novém Městě n.Mor. (Žďársko):
Závod smíšených dvojic:
1. Romanovová, Volkov (Rus.) 35:43,3 (0 trest. okruhů)
2. Olsbuová, L'Abée-Lund (Nor.) -21,5 (0)
3. Džymová, Tyšenko (Ukr.) -24,6 (0)
4. Kummerová, Lesser (Něm.) -38,9 (3)
5. Latuilliereová, Beatrix (Fr.) -1:57,8 (0)
6. Anderssonová, Femling (Švéd.) -1:57,9 (1)
...
13. Puskarčíková, M. Krčmář (ČR) -3:14,2 (7)
sob, jis, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon