Čeští biatlonisté ve sprintu na stupně nedosáhli. V Holmenkollenu kraloval Peiffer

Praha/Oslo

Německý biatlonista Arnd Peiffer ovládl díky skvělému běhu i bezchybné střelbě sprint při dalším dílu Světového poháru na legendárním Holmenkollenu. O 3,3 vteřiny porazil francouzského lídra průběžného pořadí seriálu Martina Fourcada, třetí skončil Rus Anton Šipulin. Z českých zástupců si nejlépe vedl Ondřej Moravec, který při střeleckých položkách rovněž ani jednou neminul a nakonec v Oslu obsadil sedmé místo se ztrátou 29,4 sekundy na vítěze. Posledními závody před březnovým mistrovstvím světa v Kontiolahti budou nedělní štafety.

Michal Šlesingr na trati stíhacího závodu v Novém Městě na Moravě.

Gabriela Soukalová obsadila ve sprintu v Oslu páté místo, v závodě mužů byla k úspěchu potřeba bezchybná střelba, což se povedlo nejlepším sedmi biatlonistům. Moravec z nich byl nejpomalejší, nicméně po posledních rozpačitých výsledcích se vrátil do elitní desítky.

"Bezchybná střelba byla mým hlavním cílem. Na to jsem se soustředil," uvedl Moravec, jemuž se po vydařeném závodě ulevilo. "Člověk dělá, co může. Rozdíly byly malé, trochu mě mrzí, že jsem se nedostal do nejlepší šestky, ale i sedmou příčku beru všemi deseti. Dokázal jsem si, že mezi elitou můžu být, že tam patřím," dodal trojnásobný olympijský medailista ze Soči, jenž je v SP osmý, těsně před krajanem Michalem Šlesingrem.

Na body dosáhl ještě Michal Šlesingr, jenž netrefil poslední desátý terč a obsadil 24. pozici. Michal Krčmář (46.), Tomáš Krupčík (54.) ani Jaroslav Soukup (62.) nebodovali.