Rubriky:

Biatlon

MS florbal 2018

Živě

Koučem roku podle Unie profesionálních trenérů je Rybář

16. února 2015 20:42 - Praha

Strůjce české biatlonové euforie Ondřej Rybář byl Unií profesionálních trenérů (UPT) Českého olympijského výboru vyhlášen Trenérem roku 2014. Druhý v anketě skončil kouč českých fotbalistů Pavel Vrba, který čtyřmi výhrami dostal národní tým do čela kvalifikační skupiny ME. Třetí místo patří Davidu Kotyzovi, osobnímu kouči tenistky Petry Kvitové, která v uplynulém roce podruhé v kariéře vyhrála Wimbledon.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

O vítězi ankety rozhodlo všech 81 členů UPT. Slavnostní vyhlášení se dnes večer konalo v pražském Studiu Ypsilon.

Šestatřicetiletý Rybář, aktuálně šéftrenér celé reprezentace, stál za olympijským úspěchem v Soči, kde biatlonisté vybojovali pět medailí. "Trenér je součást týmu a nebýt tak skvělých sportovců, tak i kdybych se rozkrájel, nenadělám zhola nic. Poděkování v prvé řadě patří jim a všem lidem kolem českého týmu. Velmi si cením, že můžu být v tak úžasné společnosti sportovců a teď i trenérů," uvedl Rybář v tiskové zprávě.

UPT rovněž zvolila třináct slavných trenérů do Síně slávy. Jsou jimi Jaroslav Baďura (kanoistika), Luděk Bukač (hokej), Vojtěch Červínek (cyklistika), Václav Fiřtík (biatlon, in memoriam), Jan Kukal (tenis), Josef Masopust (fotbal), Petr Novák (rychlobruslení), Míla Nováková (krasobruslení), Aleš Poděbrad (atletika), Pavel Řeřábek (volejbal), Jaroslav Starosta (veslování), Jaroslav Šíp (basketbal, in memoriam) a Michal Vachun (judo).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon