Rubriky:

Biatlon

Soukalové a spol. ubyla soupeřka. Proč běloruská hvězda vynechá sezónu?

4. srpna 2015 09:15 - Minsk/Praha

Biatlonové pole bude v příští sezóně ochuzeno o jednu z největších hvězd Bělorusku Darju Domračevovou. Česká jednička Gabriela Soukalová a další závodnice přijdou o soupeřku, která zářila v minulých ročnících SP. Rozhodla se, že kvůli nemoci a vyčerpání nebude v nadcházející zimě závodit.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zprávu přinesl běloruský sportovní server Pressball. Důvodem je vyčerpání a onemocnění mononukleózou, které osmadvacetiletá sportovkyně prodělala v červenci.

Domračevová v prohlášení uvedla, že o sportovní pauze uvažovala už na konci minulé sezóny, v plánu ale měla vypustit jen několik startů. Červencové onemocnění mononukleózou ale prý pochopila jako signál vyčerpaného organismu.

"Tělo nelze obelhat. Mononukleóza mě přivedla na myšlenku vypustit celou sezónu 2015/16. Jsem přesvědčena, že mi to prospěje, umožní obnovit síly a najít motivaci pro příští rok," konstatovala velká soupeřka českých biatlonistek Veroniky Vítkové a Gabriely Soukalové.

V minulé sezóně Domračevová, trojnásobná olympijská vítězka ze Soči, poprvé v kariéře získala velký křišťálový globus za celkové vítězství ve Světovém poháru. Na mistrovství světa ve finském Kontiolahti ale na žádnou medaili nedosáhla.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon